سئو داخلی چیست ؟ | بهترین تکنیک های سئو داخلی سایت

سئو داخلی چیست ؟ بهترین تکنیک های سئو داخلی سایت

 

 

سئو داخلی چیست ؟ سئو داخلی ( internal SEO ) به استراتژی ها و فعالیت ها و بهینه سازی های محتوای صفحات وب ، برای موتور های جستجو ( به منظور افزایش رتبه سایت در گوگل است ) و کاربران سایت گفته میشود.

 

سئو داخلی چیست

 

on page seo یا سئو در صفحه ( سئوی داخلی ) پروسه بهینه سازی ساختار و محتوای وب سایت شما است. عمل بهینه سازی صفحات اختصاصی سایت در جهت کسب رتبه بالاتر و به دست آوردن ترافیک از موتورهای جستجو را on page seo نامند.

 

بهترین تکنیک های سئو داخلی سایت

 

عنوان صفحه 

عنوان صفحه که به برچسب عنوا نیز نامیده میشود ، شرح مختصر و مفیدی از یک صفحه وب میباشد ، که در بالای پنجره مرورگر ظاهر میشود.

 

عنوان صفحه باید شامل کلمات کلیدی که از داخل صفحه تهیه شده و بازگو کننده کل مطلب شماست ، باشد. برچسب عنوان یک متن سئو سازی شده و بهینه شده از صفحه شماست.

 

متا دیسکریپشن

 

متا دیسکریپشن یک متن خلاصه‌ شده از مواردی است که کاربران در صفحه خواهند یافت. درحالی‌که این مورد از فاکتورهای اصلی رتبه دهی و سئوی داخلی نیست ولی موتورهای جستجو تگ متا دیسکریپشن را ایندکس کرده تا موضوع صفحه را بهتر مشخص کنند.

 

موتورهای جستجو از جمله گوگل ( Google ) متا توضیحات را در نتایج جستجو نشان میدهد ، که بر نرخ کلیک تاثیر بسیاری دارد. در تگ توضیحات شما فقط در حد 140 کلمه باید به گوگل بگویید که این صفحه در مورد چه چیزی است.

 

ساختاربندی URL 

 

ساختار (URL ) ها باید کوتاه ، ساده ، مختصر و سئو شده باشند . مطمئن شوید که از کلمات یا حرف های غیر ضروری استفاده نکنید ، سعی کنید که از آدرس های مشابه استفاده نکنید و یا از یک آدرس بیش از یک بار استفاده نکنید.

 

 تگ های بدنه

 

عموما از تگ H1 برای عنوان اصلی استفاده می شود. مهمترین نکته این است که از تگ H1 فقط یک بار می توان در هر صفحه ای استفاده کرد. برای عناوین داخلی در متن هر صفحه که اهمیت ویژه ای دارند از تگ H2 استفاده می کنند و برای زیر عنوان ها از تگ H3 استفاده می کنیم.

 

کلمات کلیدی 

 

در سئو داخلی، استفاده از کلمات کلیدی در متن خیلی مهم است. کلمات کلیدی سئو ( SEO ) شامل عباراتی میشه که موتور های جستجو توسط اونا به صفحه یا سایت مورد نظر شما دست پیدا می کنند.

 

صفحه که به خوبی بهینه سازی شده باشه و از کلمات کلیدی مناسب استفاده کند و از تکرار کلمات کلیدی بپرهیزد ، مورد توجه گوگل و سایر جستجوگر ها میشه .

 

براساس آماربدست آمده از گوگل، تعداد متوسط استفاده از کلمات کلیدی در متن 2 تا 5 درصد کل متن می باشد. همچنین بهتر است که در اول جملات و پاراگراف ها استفاده شود و روی آنها یک لینک داخلی به دیگر صفحات برقرار گردد

سئو داخلی چیست ؟ بهترین تکنیک های سئو داخلی سایت

لینک های داخلی

 

لینک های داخلی به سایر صفحات سایتتان، باعث تقویت کلمه کلیدی می‌شود و گوگل را قادر می‌سازد مشخص کند در چه بخش‌هایی کلمه کلیدی را رتبه دهی کند. لینک سازی داخلی بین صفحات و وبلاگ‌ها به افزایش مرور توسط ربات‌های گوگل در بین صفحات سایت کمک می‌کند.

 

یکی از فاکتورهای مهم در افزایش سئو داخلی، ارتباط بین صفحات از لینک است . لینک های داخلی ( Internal links ) به لینکی گفته میشود که از یک صفحه در یک دامنه به صفحه دیگری در همان دامنه منتقل میشود ، این لینک نه تنها باعث می شوند که کاربر به راحتی به تمامی صفحات شما پیمایش کند بلکه موتورهای جستجو هم می توانند از طریق این ارتباط تمامی صفحات را پیمایش کنند. 

 

 

منبع : backlinko

 

 

 

 

 

 

 

‫5/5 ‫(2 نظر)
دیدگاه شما
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.
logo-samandehi