گوگل چیست | Google چیست | What is Google

 

گوگل چیست

 

گوگل Google چیست؟ آشنایی با گوگل برای افرادی که با دنیای SEO تازه آشنا شده اند و شناخت گوگل (Google) و شناخت اینکه گوگل چه کاری انجام میدهد ، موجب ایجاد یک استراتژی سئو سایت مناسب برای آن ها میشود.

 

Google چیست

 

گوگل یک موتور جستجو میباشد که ، در سال 1996 ، به عنوان یک پروژه تحقیقاتی در دانشگاه استنفورد ، برای پیدا کردن اسناد و پرونده ها در اینترنت شروع به فعالیت کرد. که بعد ها به اسم گوگل تغییر کرد.

 

Google یک شرکتی میباشد که بیشتر به عنوان یک موتور جستجو شناخته شده است. بیشتر درآمد گوگل از تبلیغات در موتور جستجو گرش  میباشد.

 

گوگل غیر از موتور جستجو بودن ، دارای واحد ابری میباشدکه به نام Google Cloud معروف است. مه دارای ساختار های مختلفی میباشد. که معروف ترین موارد میتوان به جیمیل Gmail و گوگل درایو Google Drive اشاره کرد.

 

گوگل Google چیست - گوگل چه کاری انجام میدهد

 

 

تفاوت گوگل با سایر موتور های جستجو

 

وجه تمایز گوگل و آنچیزی که گوگل را برجسته تر از سایرین میکند و موجب بهترین موتور جستجو جهان شده ،به کار گیری تکنیک PageRank یا مرتب کردن نتایج جستجو میباشد.

 

موتور جستجو گوگل Google با استفاده از سایر خدمات خود از جمله گوگل مپ و گوگل لوکال ( Google Maps و Google Local ) توانسته نتایج بهتر و مرتبط تری در نتایج داشته باشد.

 

گوگل چه کاری انجام میدهد؟

 

کار موتورهای جستجو ، دنبال کردن لینک های داخلی و خارجی میباشد. موتور جستجو گوگل تشکیل شده است از : خزنده ، فهرست ، الگوریتم. خزنده گوگل پیوندها و لینک های سایت ها را دنبال میکند. 

خزنده گوگل 24 ساعته در دنیای اینترنت میچرخد و نسخه  HTML صفحات را درون خود ثبت یا index میکند. خزنده گوگل بارها به سایت های مختلف سر میزند و اگر دوباره به سایت شما بیاید ، مطالب یا پست های جدید و یا بروزرسانی شده را در خود ذخیره میکند.

گوگل google همیشه سعی بر بروز بودن فهرست خود دارد و همین نکته برتری نسبت به سایرین میباشد. خزیدن ربات گوگل در سایت شما بستگی به بازدید های شما ، ارسال پست ها یا مقاله های جدید و یا تغییرات سایت شما دارد.

الگوریتم گوگل

 

هنگامیکه شما سایت خود را در به گوگل معرفی کردید ، وب سایت شما در نتایج google نشان داده میشود. الگوریتم گوگل برای هیچ کس مشخص نیست ، ترتیب نتایج جستجو گوگل برای هیچ کس مشخص نیست. و به صورت رازی در دست متخصصین سئو میباشد البته به صورت کم و بیش.

 

الکوریتم گوگل همیشه یک جور نیست ، بلکه google نشان داده است که به طور مرتب آن را بروز رسانی میکند و همین امر سبب این شده که سایت ها در موتور جستجو به طور مرتب ، رتبه هایشان پایین و بالا میشود

 

عواملی که تاثیر مستقیم بر رتبه بندی دارد اغلب در حال تغییر میباشد. گوگل راز های فراوانی دارد ، ولی دورا دور راز های مخفی خود را آشکار میکند. گوگل عوامل مهم را تقریبآ میگوید ولی نکته اینست که مهم بودن آن ها چقدر است و ترتیب اولویت آن چقدر مهم است.

 

نتایج گوگل

 

نتایج گوگل و رتبه بندی گوگل که به SERP معروف میباشد. در حدود ۷ یا ۱۰ لینک به سایت‌هایی را نشان می‌دهد که بهترین گزینه های جستجو را دارا میباشند طبق نظر گوگل.

 

صفحه اول گوگل برای .ب سایت هایی میباشد که از قوانین سئو SEO و گوگل بیشتر در سایتشان استفاده کرده اند. اگر به صفحات دوم و سوم دقت کنید ، کاربران اینترنتی کمتر و کمتر به سراغ آن ها میروند ، پس همه چیز در صفحه اول گوگل خلاصه میشود.

 

اگر به صفحات گوگل توجه کرده باشید ، شاید بیشتر از 10 نتیجه موجو باشد ، آن ها معمولآ تبلیغات گوگل هستند. مدیران وب سایت به گوگل پول میدهند تا وب سایت های آنان را در نتایج اولیه و یا نتایج آخر صفحه اصلی قرار دهند.

 

گوگل ، قیمت  تبلیغات را براساس شدت رقابت کلمه کلیدی تعیین میکند.

 

ارزش لینک ها برای گوگل

 

برا دیده شدن در رتبه های بالا در موتور های جستجو و از جمله گوگل باید به درک صحیحی از لینک سازی برسید. تعداد لینک هایی که به یک صفحه اشاره میکند درجه اهمیت آن را مشخص میکند.

 

لینک سازی داخلی و لینک سازی خارجی باعث پی بردن اهمیت یک صفحه از سایت برای موتور جستجو گوگل میباشد. پس ما برای افزایش رتبه سایت ، به سئو داخلی باید توجه ویژه ای بکنیم.

 

بعضی از لینک ها از اهمیت بیشتری برخودار هستند ، لینک های ورودی سایت هایی که ، پیوند های ورودی زیادی به آن ها هستند بسیار اهمیت بیشتری نسبه به سایت های کوچک با چند لینک ورودی هستند دارند.

 

تاوقتی که شما درحال بدست آوردن لینک های ورودی مناسب و منطقی هستید ، پس در مسیر یک استراتژی سئو مناسب هستید. اما اگر به دنبال خریدن بک اینک ز سایت های دیگر باشید و یا کارهایی شبیه به این ، مطمئنآ گوگل google شما را جریمه خواهد کرد.

 

ارتباط گوگل و سئو

 

کار سئو ، بهینه سازی موتور های جستجو برای بدست آوردن رتبه های بالاتر در نایج جستجو ارگانیک میباشد. خدمات سئو به شما کمک میکند که سایت خود را طبق الگوریتم گوگل بسازید و در نتیجه به کاربران بیشتری دست پیدا کنید.

 

حرف آخر مقاله گوگل چیست :

 

شناخت راز های گوگل برای پیشرفت سایت و افزایش رتبه های صفحات سایت شما کار بسیار پیچیده ای میباشد ، و متخصصین سئو همیشه ادعا دارن سره ، این که آن ها به گوگل یا سایر موتور های جستجو آشنا تر میباشند.

 

ما سعی کردیم در مقاله گوگل Google چیست؟ و گوگل چه کاری انجام میدهد؟ کمکی هرچند کوچک برای معرفی این موتور جستجوی قدرتمند و موثر بکنیم.

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاه شما
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.
logo-samandehi