بروزرسانی یا حذف مطالب قدیمی سایت؟

بروزرسانی مطالب قدیمی

 

مواقعی پیش می آید که مقالات سایت شما قدیمی یا منسوخ شده اند ، اینجاست که شما باید تصمیم بگیرید که، بروزرسانی یا حذف مطالب قدیمی سایت؟ بروزرسانی یا حذف مقالات بخشی از تکنیک های تعمیرات و نگهداری سئو سایت میباشد. راهکار های زیادی برای انجام این مهم وجود دارد، ما در این مقاله سعی بر راهنمایی شما در مورد انتخاب بهترین راه‌حل برای محتوای قدیمی سایت خود.

 

بروز رسانی مطالب قدیمی معتبر

برای شروع مثالی میزنیم : در وبلاگ سایت ما ، مقاله ای نوشتیم در مورد توضیحات متا ، که برای بروز نگه داشتن آن نیازمند ، تغییرات و بروزرسانی های مستمر وجود دارد. ما باید تلاش کنیم که مقاله مورد نظر ، با تمام تغییرات گوگل ( google ) در مورد مدیریت توضیحات متا ، مطابق باشد.

 

مقاله توضیخات متا ما ، به نویسندگان و ویراستاران و یا سئوکاران کمک فراوانی برای نوشتن توضیحات میکند. مقاله قدیمی ما هرچقدر هم محکم و قابل اعتماد و اعتنا نوشته شده باشد ،ولی با گذشت تغییراتی در ساختار سئو ، گوگل ، و سایر موتور های جستجو ایجاد میشود ، پس ما باید تمام تلاشمان را برای رسیدن مقاله به سطح استاندارد سئو و موتور های جستجو انجام دهیم.

 

بروزرسانی مطالب قدیمی به راحتی قابل انجام است ، شما می‌توانید به راحتی محتوای جدید و با ارزشی از مقالات و پست های قدیمی خود ایجاد کنید. به قول معروف نوشیدنی قدیمی در بطری جدید. پس شما میتوانید چندین پست را در هم ادغام کنید و یا یک پیت را در چند پست گسترش دهید. و یا مقاله قدیمی خود را ویرایش جدید و امروزی کنید.

 

حذف مطالب ، مقالات و یا پست های بی ربط

 

مطمئنآ شما در وب سایت خود دارای مقالات قدیمی هستید. که شاید دیگر نیازی به آن ها ندشته باشید. مثلا : مقالاتی که در مورد فروش محصولات قدیمی که فروش آن ها متوقف شده است ، و شاید دیگر هیچ وقت به فروش مجدد آن ها علاقه ای نداشته باشید. مقلات قدیمی دارای محتوای بی ارزش وتاریخ گذشته ، اعلامیه ها ، اطلاع رسانی ها و …..

 

این موارد فقط بخش کوچکی هستند از مدیریت تعمیر نگهداری سایت ، اما مطمئن هستم شما اطلاعات کافی در مورد مقالات اینچنینی در سایت خود هستید.این  محتواهای قدیمی دیگر ارزشی ندارند. برای حال حاضر و یا کمی بعدتر برای آینده نزدیک. بنابراین شما به عنوان یک سئوکار باید به موتور های جستجو و گوگل بفهمانید که این مطالب را به فراموشی بسپارند و یا به آن ها هدف دیگری بدهند.

 

هنگامیکه در مورد حذف مقالات و مطالب قدیمی سایت ، صحبت میکنیم. منظور این نیست که با فشار دادن دکمه ^^ حذف ^^ و در نتیجه آن مقاله به فراموشی سپرده شود. 

 

مدت ها بعد از پاک کردن مطالب خود گوگل و سایر موتور های جستجو  آن ها را در حافظه خود نگه میدارند و در جستجو ها به کار میبرند. ویا شاید درآن ها سئو داخلی یا لینک های داخلی وجود داشته باشند که هدر دادن این لینک ها کار بسیار بیهوده ای میباشد.

 

راهکار بروزرسانی مطالب قدیمی و یا حذف مطالب قدیمی

 

ریدایرکت کردن پست های قدیمی به مقالات مرتبط

وقتی لینک یا لینک هایی در مقالات قدیمی شما هنوز دارای ارزش هستند. یعنی صفحه مورد نظر شما دارای لینک های غنی و پر محتوا هستند. حالا وقتشه لینک صفحه مقاله مورد نظر را به هرکدام از مقالات مرتبط جدید یا پر محتوا انتقال دهید. و از ارزش لینک های درون مقاله نهایت استفاده را ببرید.

 

ریدایرکت کردن (۳۰۱ Redirect ) به موتورهای جستجو از جمله گوگل ( google ) و بازدیدکنندگان سایت شما خواهد گفت که یک نسخه بهتر یا جدیدتر از این محتوا در جای دیگری در سایت شما وجود دارد.

 

شما یک مقاله ای از یک محصول قدیمی دارید که میخواهید آنرا حذف کنید. کار منطقی آنست که ، مقاله قدیمی را به محصول جدیدتر  برند محصول هدایت کنید. اگر مقاله ای در مورد محصولات جدید تر ندارید پس به دنبال نزدیک ترین محصول یا مقالات آن بگردید.

 

اگر در سایت شما چنین مقاله ای ای نیز وجود نداشت ، کافیست لینک صفحه را به نزدیک ترین دسته بندی مقاله یا محصول قرار دهید ، از قبیل برند و یا نوع محصول.

 

حذف مطالب 

اگر در وب سایت شما صفحه مناسبی وجود نداشته باشد ، پس عاقلانه ترین کار اینستکه ، به گوگل و یا موتور های جستجو اعلام کنید که این مقاله قدیمی را به طور کامل با استفاده از “۴۱۰ Deleted فراموش کند.این کد وضعیت به گوگل و بازدیدکنندگان خواهد گفت که  شما آن را با یک دلیل حذف کرده‌اید.

 

وقتی موتور جستجو گوگل ، نتواند مقاله ای را پیدا کند ، سرور معمولا یک وضعیت “۴۰۴ را به ربات جستجوگر باز می‌گرداند و همچنین در سرچ کنسول گوگل در آن صفحه ایراد و یا اروری را پیدا مکنید. گوگل در نهایت لینک ناپیدا را کم کم از نتایج صفحات جستجو حذف میکند.

 

جالب است بدانید که کد 410 ، قدرتمند تر از کد 404 میباشد. با این کد شما به گوگل میگوئید که صفحه به طور دائم حذف شده و دیگر برنمیگردد. و سئوکار سایت شما آن را به عمد حذف کرده است.

 

آیا شما در سایت خود مقالات قدیمی و بی ارزش دارید؟

 

برای افزایش SEO سایت ، شما باید توجه ویژه ای به تعمیر و نگهداری صفحات سایت خود داشته باشید. اگر مقالات و محصولات قدیمی خود را ویرایش و بروز رسانی نکنید ، دیر یا زود به مشکل برمیخورید. به مقالات قدیمی خود سر بزنید و تصمیم بگیرید که حذف ، ادغام یا بروزرسانی کنید. 

 

 

‫5/5 ‫(1 نظر)
دیدگاه شما
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.
logo-samandehi