اهمیت محتوای اصلی برای سئو سایت

 

در وب سایت های مختلف مقالات و پست های فراوانی وجود دارد که باعث سختگیری برای جلب نظر مخاطبین شما میشود ، در اینجاست که اهمیت محتوای اصلی برای سئو سایت شما مشخص میشود. محتوایی که تازه ، جدید و از همه مهمتر اصلی و مخصوص خودتان باشد. وقتی پست یا مقاله ای در سایت خود تولید محتوا میکنید باید توجه کنید که مطلب ایجادی شما با بقیه مطالب  موجود در اینترنت متمایز باشد. در مقاله اهمیت محتوای اصلی برای سئو سایت ، توضیح مختصری برای ایجاد و تولید محتوای خاص و ناب میدهیم.

 

 

اهمیت محتوای اصلی برای گوگل

 

برای اینکه بتوانیم درک کنیم که چرا محتوای اصلی برای سئو مهم است ، باید نگاهی به موتور جستجوی گوگل و ماموریت آن بیندازیم. ماموریت گوگل بنا به گفته خوش اینست که : ماموریت و وظیفه شرکت ما سازماندهی کردن اطلاعات جهان و طبقه بندی و دسته بندی کردن آن و راحتی در دسترس قرار دادن آن است. گوگل میخواهد اطلاعات مورد نیاز کاربران را به راحتی در اختیارا آنان قرار دهد.

 

گوگل محتوای اصلی را دوست دارد

 

نکته مهم اینست که اگر میخواهید موتور جستجوی گوگل ، مقالات و پست های شما را در نتایجش رتبه بندی کند ، باید به فکر نوشتن چیزی باشید که برای مخاطبین شما قابل دسترس و ارزشمند باشد. یعنی اینکه دسترسی به اطلاعات شما باید راحت و اسان باشد و مهم تر اینست که اطلاعات مفیدی به سایر اطلاعات اینترنت اضافه کرده باشد. پس اینحاست که باید شما در مقالات و پست های خود به دنبال نوشتن محتوای اصلی و یونیک باشید که برای خوتان باشد.

 

 

محتوای اصلی چیست

 

محتوای اصلی لزومآ محتوای جدید نیست. ولی تولید محتوای جدید همان محتوای اصلی میباشد. تخصص شما در مقالاتتان چه قدیمی و چه جدید سبب تولید محتوا به سبک اصلی دارد و اینجاست که شما در راه SEO قدم برداشتید. زاویه های دید شما نسبت به مقالات موجود در سایت میتواند مقالات شما را منحصر به فرد و اصلی بکند.

 

محتوای اصلی حتی میتواند مروری باشد از اطلاعات قدیمی تر، اضافه شدن تخصص شما به مطالب قدیمی و یا جدید سبب نزدیک شدن به سئو و محبوبیت نزد موتور های جستجو میشود.

 

نکته مهم در اهمیت محتوای اصلی برای سئو سایت اینست که ، شما فقط محتوا نمینویسید بلکه  منبعی برای مخاطبان هستید و منابع تخصصی برای مخاطبین خود نشر میکنید.

 

 

فکر کردن به مخاطبان خود

 

 

هنگامیکه در حال ایجاد محتوای اصلی برای سئو سایت خود هستید ، به یک نکته بسیار مهم باید توجه داشته باشید : مخاطبان یا بازدیدکنندگانتان، آیا به این فکر کردید که به آن ها میخواهید چه بگوئید؟ ویا اینکه پیام های اصلی شما برای آن ها چیست؟ واز همه مهمتر هدف شما چیست؟ بعد از اینکه مخاطبان شما مطالب شما را خواندن چه باید بکنند. آیا میخواهید آن ها مطالب شما را بخرند و یا ترغیب به خواندن بیشتر مقالات شما بشوند. برای تولید محتوای اصلی وب سایت خود باید به نکات توجه کنید.

 

یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار بر SEO که باید مد نظر بگیرید اینست که به هدف جستجوی که مخاطبان هنگام ورود به وب سایت و مقالات شما دارند فکر کنید. شاید شما بخواهید که آن بلافاصله محصولات شما را بخرند و یا اینکه در سایت شما ثبت نام کنند. ولی توجه کنید که این باید با خواسته آنان مطابقت داشته باشد.

 

اگر کاربری به دنبال اطلاعات خاصی باشد و وارد مقالات شما بشود و شما به در آن پست به ارائه محصول تمرکز داشته باشید شاید آن فرد را از دست بدهید.و یا حتی مشتریان به دنبال محصول خاصی هستند و وارد صفحه ای میشوند که در هیچ محصولی را ارائه نمیکنند به همین صورت میباشند. پس به دنبال نیت جستجو بگرذید و به دنبال اهمیت محتوای اصلی برای سئو سایت باشید.

 

تحقیق کلمات کلیدی را فراموش نکنید

 

اگر چه اهمیت محتوای اصلی همیشه برای سئو اهمیت فراوانی دارد. اما هر استراتژی SEO باید ابتدار از ساختار تحقیق کلمات کلیدی پیروی کند. اگر به دنبال افزایش رتبه سایت و جذب ترافیک بیشتر از موتور های جستحو هستتید. باید تلاش خود را برای درک و فهم کلمات کلیدی که مخاطبان شما به دنبال آن ها هستند بکار ببرید.

 

شاید شما تصورات خاص خودتان را از مخاطبین داشته باشید ولی اینکه آیا آن ها همان کلمات کلیدی شما را جستجو میکنند ، درکش بسیار دشوار است.

 

وقتی تحقیق کلمات خود را به درستی انجام میدهید به لیستی طولانی از آن ها دست پیدا میکنید.این لیست همان کد و سیگنال شما برای تولید محتوا هستند.با ایجاد مقالات غنی میتوانید شانس خود را در این کلمات کلیدی بیشتر کنید.

 

محتوای اصلی بنویسید تا بدرخشید

 

هنگامیکه لیست و یا ایده ای ناب از کلمات کلیدی دارید که افراد را به سمت سایت شما جذب میکند. پس وقت آن رسیده که در مورد کلمات کلیدی خود محتوای اصلی و ناب بنویسید که مختص خود شماست. حتی اگر شبیه مه موضوع شما قبلآ افراد دیگر مطلب نوشته باشند.

 

 

بعد از تحقیق کلمات کلیدی و انتخاب کلمه کلیدی برای تولید محتوا ، به احتمال زیاد حرف های زیادی برا گفتن خواهید داشت. ولی قبل شروع نوشتن بهتر است یه نگاه اجمالی به مقالات موجود بیاندازید تا به دنبال تکرا مکررات نباشید.

 

 

 

حرف آخر مقاله اهمیت محتوای اصلی برای سئو سایت

 

پس به اینجا رسیدیم که محتوای اصلی اولین چیزی هست که باید به هنگام نوشتن یکه مقاله یا پست جدید به آن فکر کنید. تا نقش آن در سئو سایت پررنگ تر بشود. وقتی به دنبال تحقیق کلمات کلیدی گشتید و تولید محتوا اصلی انجام داده اید. حالا نوبت اینست که به خوانایی مقاله خود توجه کنید.یعنی هضم متن شما آسان باشد.

 

 

دیدگاه شما
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.
logo-samandehi