سئو سایت جدید | اولین کارهای سئو برای وب سایت جدید

 

 

سئو سایت جدید و یا راه اندازی سئو برای وب سایتی که شما به تازگی قصد راه اندازی آن را دارید . آشنایی با اولین قدم هایی که شما بعد از راه اندازی وب سایت خود باید انجام دهید و همچنین شروع شدن رتبه بندی سایت جدید شما در موتور های جستجو و همچنین جذب ترافیک از گوگل و موتور های جستجوی دیگر  که از نیاز های اصلی برای وارد شدن وب سایت شما به دنیای گسترده دیجتال میباشد.

 

سئو سایت جدید و تازه راه اندازی شده

 

یکی از بهترین دوستان من که به تازگی وب سایتی راه اندازی کرده است و از این امربه شدت خوشحال بود ، از دوستان خود و همچنین من ، شروع به نظر سنجی در مورد وب سایت خود کرد. به این نکته توجه کنید که حتی اگر ندیده من عاشق و مشتاق سایت جدید دوست خودم باشم چگونه باید آنرا پیدا کنم و جالب تر اینکه حتی با جستجوی نام دقیق دامنه سایت دوستم آنرا نیافتم. پس برای سئو سایت جدید با ما همراه باشید.

 

 

اولین قدم برای سئو سایت جدید

 

 

آیا میدانید که اولین سئوال من از دوستم چی بود ؟ ازش پرسیدم که آیا وب سایت دیگری داری که به سایت جدید و مورد بحث لینک بدهد. و جالب اینکه جوابش نه بود. من از سایت خودم براش لینک دادم ، جالب این بود که بعد از یک روز ، سایت جدید دوستم در نتایج موتور های جستجو ظاهر شد. اینجاست که شما برای سئو سایت جدید خود نیاز به یک سری اطلاعات دارید. پس اولین قدم برای سئو (SEO) داشتن حداقل یک لینک خروجی میباشد.

 

نیاز به لینک خارجی در سئو سایت جدید

 

موتور های جستجو و از جمله موتور جستجو گوگل  همیشه پیوند ها را دنبال میکنند. اگر از سایت شما در وب سایت های دیگر و بهتر لینکی وجود داشته باشد. خزنده ها این لینک ها را دنبال و در نهایت به سایت شما میرسند و نهایتا نتیجه بسیار خوبی برای شما در پی دارد. 

 

گوگل وب سایت دوست من را با دنبال کردن لینک داخل سایت من پیدا کرد. چون من لینکی از سایت دوست خودم را در وب سایت خود قرار دادم. گوگل بعد ایندکس کردن لینک وب سایت دوست من در سایت من ، سایت دوستم را در نتایج موتور های جستجو نشان داد.

 

نداشتن لینک خارجی در سایت جدید

 

شما میتوانید در سایت جدید خود بدون داشتن لینک خارجی سایت خود را برای گوگل فهرست بندی کنید. اما دقت کنید که فهرست بندی همان رتبه بندی نمیباشد. اگر از سایت معتبری لینک خارجی دریافت کنید ، موتور جستجوی گوگل نه تنها سایت شما را ایندکس میکند ، بلکه بر اساس اعتبار سایتی که به شما لینک داده ، به شما اعتبار و ارزش میدهد.

 

 

پس در سئو سایت جدید ، دریافت لینک از سایر وب سایت خیلی ارزش دارد. اما توجه داشته باشید که گرفتن لینک از سایت های با کیفیت و معتبر باعث رتبه بندی بهتر در نتایج موتور های جستجو میشود. سایت های با کیفیت پایین اثر کمتر و بعضی مواقع شاید باعث لطمه دیدن به سئو سایت شما بشود.

 

 

بررسی و یا اصلاح سئو در سایت جدید

 

در مرحله اول بعد از اینکه لینک خارجی به سایت اضافه شد ، به راحتی سایت شما در نتایج موتور های جستجو ظاهر میشود. ولی بعضی مواقع حتی با وجود لینک دادن های معتبر به سایت شما ، وب سایت جدید شما هنوز وارد نتایج نمیشود که باید وارد تنظیمات سایت بشوید و احتمال زیاد دسترسی ربات ها را غیر فعال کرده اید. و یا شاید در تنظیمات و یا در استفاده از افزونه های سئو ، به اشتباه سایت جدید شما به noindex تنظیم شده است. در این مواقع به موتور های جستجو اجازه ورود و ثبت صفحات را نمیدهید.

 

 

تحقیق کلمات کلیدی در وب سایت جدید

 

در سئو وب سایت جدید اگر مراحل قبلی را انجام داده باشید ، سایت دوست من حالا دیگر از طریق نام دامنه در نتایج موتور های جستجو ظاهر میشود. هنگامیکه میخواهید سئو در سایت جدید را بهبود ببخشید. تحقیق کلمات کلیدی  مناسب ترین راه میباشد. پس اندکی وقت بگذارید تا ببینید که مخاطبان سایت شما به دنبال چه هستند و در موتور های جستجو به دنبال چه میگردند و چه نیاز هایی دارند و از چه کلماتی استفاده میکنند.

 

 

تهیه لیست مناسب تحقیق کلمات کلیدی

 

در مرحله قبل شما باید الان لیست مناسبی برای کلمات کلیدی تهیه کرده باشید که دوست دارید در آن ها رتبه بندی و دیده شوید.و یا بهتر بگویم که افراد از آن طریق شما را پیدا کنند.از میان آن کلمات براساس اولویت ، ابتدا در موتور های جستجو سرچ کنید و نتایج را مورد ارزیابی قرار دهید. و از وجود تعداد رقبای جدی خود آگاه شوید و ببینید چه کارهایی میتوانید انجام دهید که از آن ها متمایز باشید و بهتر عمل کنید.

 

شروع به نوشتن کنید

 

حالا وقتشه در سایت جدید خود شروع به نوشتن کنید. بنویسید و بنویسید. سعی کنید در مورد همه موضوعاتی که برای مخاطبین سایت شما مهم است و در راستای اهداف شماست بنویسید. از لیست کلمات کلیدی خود استفاده کنید. برای رتبه بندی در تایج موتور جستجو باید در زمینه های موضوعی خود تولید محتوا کنید.

 

نگاهی به نتایج موتور های جستجو 

 

وقتی که آغاز کردید به نوشتن در مورد کلمات کلیدی در سایت جدیدتون ، بعد از رتبه بندی مطالب شما توسط موتور های جستجو ، حالا وقت نگاه کردن به نتایج موتور های جستجو میباشد. ببینید که آیا عناوین و محتوا مقالات شما در نتایج موتور های جستجو خوب و جذاب هستند و یا اینکه وقت تغییر کوچکی در آن ها میباشد.

 

 

فکر کردن به ساختار سایت جدید

 

به مقالات سایت تازه خود نگاهی بیندازید ، ببینید کدام صفحات و پست های شما مهم تر هستند. مهم ترین نکته لینک سازی داخلی میباشد. دقت کنید که مطالب شما باید به مهمترین مقالات سایت جدید شما لینک بدهند. پس مهمترین مطالب شما همان سنگ بنای سایت شما میباشد. گوگل پیوندهای داخلی شما را پیگیری میکند و صفحاتی که دارای لینک بیشتری باشند به احتمال زیاد رتبه بهتری به آن میدهد.

 

 

آخرین قدم در سئو سایت جدید

 

موتور جستجو گوگل پیوند ها را دوست دارد ، پس لینک داخلی مهم است و شروع به لینک سازی کلمات بکنید. اگر بتوانید با سایت دیگر و مرتبط تماس بگیرید و از آن ها بخواهید در مورد سایت جدید شما مطلبی بنویسند  خیلی ارزشمند است. ولی دقت کنید که خرید لینک ممنوع ، چون گوگل و سایر موتور های جستجو بسیار هوشمند شده اند. و تمام سعیتان را برای افزایش سئو سایت تان انجام دهید.

 

 

 

 

 

 

دیدگاه شما
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.
logo-samandehi