افزایش رتبه سایت با 31 روش | بهبود رتبه سئو در سال 2021

 

افزایش رتبه سایتبهبود رتبه سئو

 

 

تا حالا دقت کرده اید که ترافیک وب سایت شما از کجا می آید. اگر برای یافتن سایت شما از طریق google به افراد متکی هستید، بهینه سازی موتور جستجو باید در اولویت تمامی کارهای شما باشد. 93 درصد تجربیات در اینترنت با موتور جستجو شروع میشود و 33 درصد نتایج برتر احتمال کلیک شدن را دارا میباشد. جالب تر اینه که 75 درصد افراد به صفحه دوم موتور های جستجو نمیروند. ما در مقاله افزایش رتبه سایت با 31 روش سعی میکنیم کمکی هرچند اندک به بهبود رتبه سئو در سال 2021 بکنیم.

 

 

افزایش رتبه سایت با 31 روش

 

اگر شما در رتبه های بالا صفحه اول نباشید ، این بدین معنی میباشد که شما فقط بازدید های بالقوه را از دست میدهید. اگر رتبه بندی سایر سایت ها از شما بهتر میباشد به این دلیل میباشد که آن ها تلاش آگاهانه فراوانی برای افزایش رتبه سایت و بهبود رتبه صفحات جستجو انجام داده اند.برای بهبود رتبه سئو کارهایی وجود دارد که با انجام آن ها شانستان را برای کسب رتبه های بالاتر در نتایج موتور های جستجو بیشتر میکند.

 

 

1. افزایش سرعت صفحه

 

سرعت لود شدن صفحات سایت شما به چند دلیل مهم است، اولین و مهم ترین دلیل اینکه اگر سرعت سایت شما پایین باشد ، گوگل آن را تشخیص میدهد و رتبه سایت شما را به پایین هدایت میکند.

 

دوم اینکه پایین بودن سرعت صفحه سایت ، به تعامل کاربران با سایت شما تاثیر فراوانی میگذارد ، مطالعات نشان داده است که بیشتر از 40 درصد افراد به خاطر کندی سرعت ، سایت را ترک میکنند.

 

پس این دو دلیل مهم تاثیر بسیار زیادی بر افزایش رتبه سایت یا کاهش رتبه سایت شما را دارد.

 

سرعت پایین صفحه چیست ؟

 

اگر سرعت لود شدن صفحه سایت شما بیشتر از 3 ثانیه طول بکشد ، 40 درصد بازدیدکنندگان وب سایت ها را رها میکنند. و تاثیر خیلی بدتر آن اینست که حدود 80 درصد این افراد دیگر به سایت شما بر نمیگردند. این موضوع برای رتبه بندی سئو سایت شما بسیار وحشتناک است ، چرا که شما بازدیدکنندگان خود را از دست داده اید.

 

اما اگر سرعت لود شدن صفحه شما بالا باشد. کاربران اینترنتی مرتبآ به سایت شما بر میگردند. موتور جستجو گوگل با استفاده از الگوریتم های خودش محبوبیت سایت شما را تشخیص داده و رتبه بندی متناسب با آن را به سایت شما میدهد.

 

در افزایش سرعت سایت هم سرعت لود شدن صفحه مهم است و هم سرعت سرور شما ، پس به درستی آن ها تست کنیدو ایراد هر یک را برطرف کنید. اگر سرعت سایت شما پایین است بهتر است به قالب و افزونه های خود دقت کنید ، الان وقتشه که آن ها را تغییر دهید. و یا اگر سرعت هاست شما پایین است ، از سرور های پرقدرت تری استفاده کنید و میزبان سایت خود را به هاست های بهتری بسپارید.

 

 

2- تولید محتوا با کیفیت

 

تا حالا به وب سایت خود دقت کرده اید که هر چند وقت یک بار  آن را بروز رسانی میکنید. اگر تا الان به پست ها ، مقالات و محصولات خود برنگشته اید و دوباره آن را بازنگری نگرده اید ، به احتمال خیلی زیاد از رتبه سایت ، خوبی در نزد موتور های جستجو برخوردار نیستید.

 

برای جذب ترافیک بیشتر از موتور های جستجو و افزایش محبوبیت در نزد کاربران سایت خود ، باید به آن ها دلیلی برای بازگشت بدهید. در تولید محتوا باید توجه کنید که ، مقالات شما باید با کیفیت ، جدید و مرتبط باشد. یکی از مهم ترین عواملی که به افزایش رتبه سایت شما تاثیر مستقیم دارد، زمان توقف یا سکونت آن ها در صفحات سایت شما میباشد. یعنی مدت زمانی که افراد در هر بازدید از سایت شما وقت میگذارند.

 

اگر مقالات وبلاگ شما شامل اطلاعات تازه ، هیجان انگیز و یا قابل استناد (خبری) باشد. بازدید کنندگان مدت زمان بیشتری را در وب سایت شما وقت میگذارند.

 

سایت هایی که دارای محتوای بسیار آموزنده میباشند معمولآ جزء سایت هایی هستند که زمان سکونت کاربران اینترنتی در آن ها بسیار بالا است.

 

3- بهینه سازی تصاویر

 

استفاده از تصاویر در وب سایت ها بسیار ارزشمند هستند اما اگر میخواهید این تصاویر به بهبود رتبه سئو سایت شما کمک فراوانی بکند باید مطمئن شوید که آن ها به درستی بهینه سازی شده اند. تصاویر بزرگ از نظر حجم باعث کندی صفحه سایت شما میشود که همانطور در ابتدای مقاله افزایش رتبه سایت گفتیم باعث صدمه زدن به رتبه شما در موتور های جستجو میشود.

 

سئو تصاویر یا بهینه سازی تصاویر یعنی کاهش اندازه و حجم تصاویر ، فشرده سازی تصاویر و استفاده کردن از بهینه سازی متن جایگزین تصویر ( alt text ) در تمامی تصاویر صفحه میباشد.

 

4- استفاده از عنوان ها

 

استفاده از عنوان ها در صفحه روش دیگری برای بهبود دادن تجربه کاربر در سایت شما میباشد. عنوان ها مطالب را میشکنند و خواندن مطالب را برای کاربران سایت شما راحت تر میکنند. ستفاده از هدر ها باعث میشود که مطالب شما جذاب تر به نظر برسند. استفاده از متن محظ بدون استفاده از هدر ها باعث میشد که ، خوانندگان مقالات شما از متن های طولانی دلسرد شوند و در نتیجه رتبه سئو شما کاهش پیدا میکند.

 

5- ایجاد وبلاگ

 

تولید محتوا  سفارشی یا ایجاد کردن وبلاگ در سایت ، یک ابزار فوق العاده برای تجارت شما میباشد. این ابزار برجسته کمک میکند تا شما با بازدیدکنندگان سایت خود در ارتباط باشید. اما خیلی از افراد به آن توجه نمیکنند که ، وبلاگ باعث افزایش SEO و افزایش رتبه نتایج جستجو سایت میشود.

 

همانطور که در ابتدای مقالهافزایش رتبه سایت با 31 روش به آن اشاره کردیم ، تولید کردن محتوای تازه و به روز و مرتبط نیتواند بازدیدکنندگان اینترنتی را به سمت سایت شما بکشاند. و آن ها را سوق بدهد برای ماندن مدتی در سایت شما و ورق زدن صفحات سایت شما.

 

وبلاگ سایت کانال بسیار خوبی برای جذب ترافیک به سمت سایت شما هستند. با ایجاد وبلاگ غنی در سایت میتوانید بسیاری از کاربران وفادار به سایت خودتان پیدا کنید که هرچند وقت یکبار به سایت شما سر بزنند.

 

6- اضافه کردن بیشتر از متن

 

در وبلاگ سایت شما نباید فقط کلمات باشند که دیده میشوند. استفاده از تصاویر بسیار عالی هستند. اما موارد دیگری هم هستند که بر بهبود رتبه سئو سایت شما تاثیر دارند.

 

موارد رسانه ای دیگری هم هستند که شما میتوانید از آن ها استفاده کنید مانند : نمایش اسلایدها ، فیلم ها و یا صداها ، آ ها را به سایت خود اضافه کنید. استفاده از این موارد میتواند به بهبود تجربه کاربر در سایت شما کمک کنند .

 

آیا میدانید چرا ؟

 

چونکه تماشای یک چیز بسیار ساده تر از خواندن مطلب در مورد آن است. دقت داشته باشید که بین فیلم ها و سایر موارد رسانه ای دیگر در سایت شما ارتباطی مستقیمی وجود دارد که به بهبود رتبه سئو شما کمک میکند. این موارد به میتواند به طور چشمگیری زمان ماندن در سایت شما را افزایش دهید. 

 

 

7- درک محتوای شما

 

هنگام تولید محتوا در سایت خود ، به مخاطبان خود توجه داشته باشید و آن ها را در ذهن بیاورید. اگر تمایل دارید که کاربران از سایت شما بازدید کنند و صفحات شما را پیمایش کنند. با اصلاحات و لغاتی با آن ها صحبت کنید که آن ها آن را درک میکنند. تواید محتوا های شما باید طوری باشد که اکثر افراد آن ها را درک کنند.

 

8- بهینه سازی سایت برای تلفن همراه

 

امروزه استفاده از تلفن های همراه بیشتر از همیشه شده ، و این در حالی که گوگل اولویت اول را به کاردن صحیح صفحات سایت در موبایل داده است و بعد از آن به دسکتاپ . میزان افزایش استفاده از تلفن های همراه به گونه ای زیاد شده که گوی سبقت را از کامپیوتر ها و لپ تاپ ها گرفته است.

 

بیشتر از 60 درصد جستجو ها امروزه از طریق تلفن های همراه انجام میشود. پس موتور جستجوی گوگل این موضوع را تشخیص میدهد و سایت ها را بر اساس آن رده بندی میکند. بنابراین وقتشه برای که سایت خودتون رو برای تلفن های همراه بهینه سازی کنید.

 

اگر صفحات سایت شما برای موبایل بهینه سازی نشده باشد ، همه چیز بی فایدست ، چون مانع تجربه کاربران در سایت شما میباشد. و این بر سئو سایت تان بسیار تاثیر منفی میگذارد.

 

 

ادامه دارد……………

‫5/5 ‫(3 نظر)
دیدگاه شما
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.
logo-samandehi