افزایش رتبه سایت با 31 روش | بهبود رتبه سئو در سال 2021

افزایش رتبه سایت با 31 روش

 

 

 

افزایش رتبه سایت ، تا حالا دقت کرده اید که ترافیک وب سایت شما از کجا می آید. اگر برای یافتن سایت شما از طریق google به افراد متکی هستید، بهینه سازی موتور جستجو باید در اولویت تمامی کارهای شما باشد. 93 درصد تجربیات در اینترنت با موتور جستجو شروع میشود و 33 درصد نتایج برتر احتمال کلیک شدن را دارا میباشد. جالب تر اینه که 75 درصد افراد به صفحه دوم موتور های جستجو نمیروند. ما در مقاله افزایش رتبه سایت با 31 روش سعی میکنیم کمکی هرچند اندک به بهبود رتبه سئو در سال 2021 بکنیم.

 

 

افزایش رتبه سایت با 31 روش

 

اگر شما در رتبه های بالا صفحه اول نباشید ، این بدین معنی میباشد که شما فقط بازدید های بالقوه را از دست میدهید. اگر رتبه بندی سایر سایت ها از شما بهتر میباشد به این دلیل میباشد که آن ها تلاش آگاهانه فراوانی برای افزایش رتبه سایت و بهبود رتبه صفحات جستجو انجام داده اند.برای بهبود رتبه سئو کارهایی وجود دارد که با انجام آن ها شانستان را برای کسب رتبه های بالاتر در نتایج موتور های جستجو بیشتر میکند.

 

 

1. افزایش سرعت صفحه

 

سرعت لود شدن صفحات سایت شما به چند دلیل مهم است، اولین و مهم ترین دلیل اینکه اگر سرعت سایت شما پایین باشد ، گوگل آن را تشخیص میدهد و رتبه سایت شما را به پایین هدایت میکند.

 

دوم اینکه پایین بودن سرعت صفحه سایت ، به تعامل کاربران با سایت شما تاثیر فراوانی میگذارد ، مطالعات نشان داده است که بیشتر از 40 درصد افراد به خاطر کندی سرعت ، سایت را ترک میکنند.

 

پس این دو دلیل مهم تاثیر بسیار زیادی بر افزایش رتبه سایت یا کاهش رتبه سایت شما را دارد.

 

سرعت پایین صفحه چیست ؟

 

اگر سرعت لود شدن صفحه سایت شما بیشتر از 3 ثانیه طول بکشد ، 40 درصد بازدیدکنندگان وب سایت ها را رها میکنند. و تاثیر خیلی بدتر آن اینست که حدود 80 درصد این افراد دیگر به سایت شما بر نمیگردند. این موضوع برای رتبه بندی سئو سایت شما بسیار وحشتناک است ، چرا که شما بازدیدکنندگان خود را از دست داده اید.

 

اما اگر سرعت لود شدن صفحه شما بالا باشد. کاربران اینترنتی مرتبآ به سایت شما بر میگردند. موتور جستجو گوگل با استفاده از الگوریتم های خودش محبوبیت سایت شما را تشخیص داده و رتبه بندی متناسب با آن را به سایت شما میدهد.

 

در افزایش سرعت سایت هم سرعت لود شدن صفحه مهم است و هم سرعت سرور شما ، پس به درستی آن ها تست کنیدو ایراد هر یک را برطرف کنید. اگر سرعت سایت شما پایین است بهتر است به قالب و افزونه های خود دقت کنید ، الان وقتشه که آن ها را تغییر دهید. و یا اگر سرعت هاست شما پایین است ، از سرور های پرقدرت تری استفاده کنید و میزبان سایت خود را به هاست های بهتری بسپارید.

 

 

2- تولید محتوا با کیفیت

 

تا حالا به وب سایت خود دقت کرده اید که هر چند وقت یک بار  آن را بروز رسانی میکنید. اگر تا الان به پست ها ، مقالات و محصولات خود برنگشته اید و دوباره آن را بازنگری نگرده اید ، به احتمال خیلی زیاد از رتبه سایت ، خوبی در نزد موتور های جستجو برخوردار نیستید.

 

برای جذب ترافیک بیشتر از موتور های جستجو و افزایش محبوبیت در نزد کاربران سایت خود ، باید به آن ها دلیلی برای بازگشت بدهید. در تولید محتوا باید توجه کنید که ، مقالات شما باید با کیفیت ، جدید و مرتبط باشد. یکی از مهم ترین عواملی که به افزایش رتبه سایت شما تاثیر مستقیم دارد، زمان توقف یا سکونت آن ها در صفحات سایت شما میباشد. یعنی مدت زمانی که افراد در هر بازدید از سایت شما وقت میگذارند.

 

اگر مقالات وبلاگ شما شامل اطلاعات تازه ، هیجان انگیز و یا قابل استناد (خبری) باشد. بازدید کنندگان مدت زمان بیشتری را در وب سایت شما وقت میگذارند.

 

سایت هایی که دارای محتوای بسیار آموزنده میباشند معمولآ جزء سایت هایی هستند که زمان سکونت کاربران اینترنتی در آن ها بسیار بالا است.

 

3- بهینه سازی تصاویر

 

استفاده از تصاویر در وب سایت ها بسیار ارزشمند هستند اما اگر میخواهید این تصاویر به بهبود رتبه سئو سایت شما کمک فراوانی بکند باید مطمئن شوید که آن ها به درستی بهینه سازی شده اند. تصاویر بزرگ از نظر حجم باعث کندی صفحه سایت شما میشود که همانطور در ابتدای مقاله افزایش رتبه سایت گفتیم باعث صدمه زدن به رتبه شما در موتور های جستجو میشود.

 

سئو تصاویر یا بهینه سازی تصاویر یعنی کاهش اندازه و حجم تصاویر ، فشرده سازی تصاویر و استفاده کردن از بهینه سازی متن جایگزین تصویر ( alt text ) در تمامی تصاویر صفحه میباشد.

 

4- استفاده از عنوان ها

 

استفاده از عنوان ها در صفحه روش دیگری برای بهبود دادن تجربه کاربر در سایت شما میباشد. عنوان ها مطالب را میشکنند و خواندن مطالب را برای کاربران سایت شما راحت تر میکنند. ستفاده از هدر ها باعث میشود که مطالب شما جذاب تر به نظر برسند. استفاده از متن محظ بدون استفاده از هدر ها باعث میشد که ، خوانندگان مقالات شما از متن های طولانی دلسرد شوند و در نتیجه رتبه سئو شما کاهش پیدا میکند.

 

5- ایجاد وبلاگ

 

تولید محتوا  سفارشی یا ایجاد کردن وبلاگ در سایت ، یک ابزار فوق العاده برای تجارت شما میباشد. این ابزار برجسته کمک میکند تا شما با بازدیدکنندگان سایت خود در ارتباط باشید. اما خیلی از افراد به آن توجه نمیکنند که ، وبلاگ باعث افزایش SEO و افزایش رتبه نتایج جستجو سایت میشود.

 

همانطور که در ابتدای مقاله افزایش رتبه سایت با 31 روش به آن اشاره کردیم ، تولید کردن محتوای تازه و به روز و مرتبط نیتواند بازدیدکنندگان اینترنتی را به سمت سایت شما بکشاند. و آن ها را سوق بدهد برای ماندن مدتی در سایت شما و ورق زدن صفحات سایت شما.

 

وبلاگ سایت کانال بسیار خوبی برای جذب ترافیک به سمت سایت شما هستند. با ایجاد وبلاگ غنی در سایت میتوانید بسیاری از کاربران وفادار به سایت خودتان پیدا کنید که هرچند وقت یکبار به سایت شما سر بزنند.

 

6- اضافه کردن بیشتر از متن

 

در وبلاگ سایت شما نباید فقط کلمات باشند که دیده میشوند. استفاده از تصاویر بسیار عالی هستند. اما موارد دیگری هم هستند که بر بهبود رتبه سئو سایت شما تاثیر دارند.

 

موارد رسانه ای دیگری هم هستند که شما میتوانید از آن ها استفاده کنید مانند : نمایش اسلایدها ، فیلم ها و یا صداها ، آ ها را به سایت خود اضافه کنید. استفاده از این موارد میتواند به بهبود تجربه کاربر در سایت شما کمک کنند .

 

آیا میدانید چرا ؟

 

چونکه تماشای یک چیز بسیار ساده تر از خواندن مطلب در مورد آن است. دقت داشته باشید که بین فیلم ها و سایر موارد رسانه ای دیگر در سایت شما ارتباطی مستقیمی وجود دارد که به بهبود رتبه سئو شما کمک میکند. این موارد به میتواند به طور چشمگیری زمان ماندن در سایت شما را افزایش دهید. 

 

 

7- درک محتوای شما

 

هنگام تولید محتوا در سایت خود ، به مخاطبان خود توجه داشته باشید و آن ها را در ذهن بیاورید. اگر تمایل دارید که کاربران از سایت شما بازدید کنند و صفحات شما را پیمایش کنند. با اصلاحات و لغاتی با آن ها صحبت کنید که آن ها آن را درک میکنند. تواید محتوا های شما باید طوری باشد که اکثر افراد آن ها را درک کنند.

 

8- بهینه سازی سایت برای تلفن همراه

 

امروزه استفاده از تلفن های همراه بیشتر از همیشه شده ، و این در حالی که گوگل اولویت اول را به کاردن صحیح صفحات سایت در موبایل داده است و بعد از آن به دسکتاپ . میزان افزایش استفاده از تلفن های همراه به گونه ای زیاد شده که گوی سبقت را از کامپیوتر ها و لپ تاپ ها گرفته است.

 

بیشتر از 60 درصد جستجو ها امروزه از طریق تلفن های همراه انجام میشود. پس موتور جستجوی گوگل این موضوع را تشخیص میدهد و سایت ها را بر اساس آن رده بندی میکند. بنابراین وقتشه برای که سایت خودتون رو برای تلفن های همراه بهینه سازی کنید.

 

اگر صفحات سایت شما برای موبایل بهینه سازی نشده باشد ، همه چیز بی فایدست ، چون مانع تجربه کاربران در سایت شما میباشد. و این بر سئو سایت تان بسیار تاثیر منفی میگذارد.

 

 

9- تنظیمات صفحه سایت

 

صفحات سایت شما باید ، منظم ، مرتب و واضح باشد ، به اندازه قلم خود دقت کنید و تایپوگرافی را به دقت نظاره کنید. دقت کنید که استفاده از فونت های رنگی و پر رنگ بسیار جذاب است . اگر سایت شما درهم ریختگی نشات گرفته از متن های زیاد ، تبلیغات و یا رنگ های زیاد ، شاید حس اعتماد را از بین ببرد. تنظیم بودن صفحه سایت شما باعث بهبود رتبه سئو سایت میشود. 

 

10 – درج اطلاعات تماس

 

آیا تا به حال شده است که دنبال اطلاعات تماس یک سایت گشته باشید. تمامی اطلاعات تماس شما باید واضح و در دید عموم باشد. بدترین اتفاق میدونید چیه ، اینکه کاربرانتان صفحات شما را به دنبال اطلاعات تماس شما بگردند و بدتر اینکه آن را پیدا نکنند.

 

11- اشتراگ گذاشتن مطالب در شبکه های اجتماعی

 

متخصصین سئو سایت یا سئوکاران همیشه بر این باورند که ، کسب و کارها باید در حوزه شبکه های اجتماعی فعال باشند .چون دایره دیده شدن در شبکه اجتماعی بسیار بیشتر از سایت ها میباشد.

 

دقت داشته باشید که اگر افراد لینک های شما را درصفحات اجتماعی به اشتراک بگذارند به خودی خود باعث بهبود رتبه SEO شما میشود. قرار دادن آیکون های اجتماعی در صفحات سایت شما باعث آسان تر کردن کاربرانتان برای اشتراک گذاری مطالب در صفحات اجتماعی میشود. فقط کافیه یک کلیک بر روی لینک های شما خورده شود باعث بهبود رتبه سئو سایت میشود.

 

12- استفاده از کلمات کلیدی

 

کلمات کلیدی اساس ترین روش افزایش سئو سایت و افزایش رتبه سایت در تمامی صفحات سایت شما میباشد. ولی خیلی مهم است که استفاده زیاد از این کلمات کلیدی باعث تشخیص گوگل و تاثیر منفی گذاشتن بر سئو سایت شما میباشد. کلمات کلیدی باید به جا و در جملات استفاده بشوند.

 

مهمترین کلمات کلیدی صفحه خود را در تیتر ها ، برچسب ها و حتی در بهینه سازی متن جایگزین تصاویر . استفاده از کلمات کلیدی دم بلند یا چند کلمه ای استفاده کنید .تا در نتایج صفحات موتور جستجو بیشتر دیده شوید. اگر کلمات سرچ شده کاربران شبیه به کلمات کلیدی شما باشد ، شانس بیشتری برای رتبه بهتر دارید.

 

 

 

 

 

13- استفاده از عناوین خوب 

 

وقتی دارید یک عنوان خوب و توضیحات عالی برای موتور های جستجو مینویسید اولین چیزی که به آن فکر مینید اینست که فقط 65 کارکتر برای نوشتن عنوان خود دارید. میتوانید از تمامی حروف قابل مشاهده استفاده کنید ، اما متن طولانی تر باعث حذف مقداری از آن هنگام جستجو میباشد.

 

همیشه دقت داشته باشید که ابتدای عنوان که اصلی ترین قسمت آن است در نتایج موتور های جستجو ظاهر میشود. در نوشتن عناوین به چند نکته ظریف دقت کنید از قبیل :

 

در عناوین خود از کلمات کلیدی استفاده کنید. کاربران اینترنتی اغلب دو کلمه اول عناوین را مرور میکنند. عناوین خود را از کلمات کلیدی قابل پیش بینی پر کنید. صفحه عنوان شما باید نیاز کاربران اینترنتی را برآورده سازد. کاربران سایت باید بدانند صفحه شما در مورد چیست .

 

14- توضیحات متا

 

برای بهبود رتبه سایت باید یک توصیف متا عالی بنویسید. موتور جستجو گوگل کمک زیادی برای این ساختار بسیار عالی سایت ها میکند ، از قبیل :

 

سعی کنید آن ها را توصیفی بنویسید ، کلمات کلیدی مناسب که مربوط به مقاله هستند را در اولویت قرار دهید. روزنامه نگاران یک فرمول خاص و محبوبی دارند که عبارتند از : 

 

چی ، چرا ، چه زمانی ، چه جایی و چگونه ، این فرمول تهیه گزارش است. و شما به عنوان یک متخصص سئو باید از این فرمول نهایت استفاده را انجام دهید. ما در مقاله افزایش رتبه سایت در 31 روش یاد آور میشویم که : سعی کنید توضیحات متا را منحصر به فرد بکنید. نکته اصلی اینست که توضیحات متا هر صفحه با توصیفات متا دیگر صفحه باید متفاوت باشد. این توصیف را کوتاه کنید.

 

توصیفات متا سایت را کمتر از 160 حرف بنویسید. توجه داشته باشید که عنوان ها در سئو بیشتر از توصیفات متا موثر هستند.

 

15- تهیه برنامه موبایل

 

شاید به ذهنتون برسه که این موضوع جالب و بی ربط باشد. درست کردن و یا ایجاد یک برنامه برای تلفن های هوشمند موجب افزایش رتبه سئو شما میشود. شاید تهیه همچین برنامه ای قدری گران باشد ولی یک سرمایه گذاری به حساب میآید. موتور جستجو گوگل اپلیکیشن ها را دسته بندی میکند. هنگامیکه افراد کلمات کلیدی شما را جستجو میکنند. میتوانند برنامه شما را پیدا کنندو این همان سئو علاقه ای میباشد.

 

16-  نمایه سازی 

 

نمایه سازی معنایی (LSI)  تاثیر فراوانی بر سئو سایت شما دارد ولی جالب اینست که خیلی از وب سایت ها از آن استفاده نمیکنند. نمایه سازی نهفته یعنی ، فرآیندهایی که موتور جستجو از آن برای پیدا کردن کلید واژگان مرتبط ، علاوه بر کلمات کلیدی اصلی از آن استفاده میکنند. یا اگر راحت تر بگوییم ، نمایه سازی به دنبال مترادفات میگردد.

 

 

17- حذف کدهای اضافی سایت

 

داشتن کدهای زیاد و اضافی در سایت باعث میشود ، موتور های جستجو برای پیمایش در صفحات شما با کندی روبرو شوند و این امر تاثیرات منفی برای سئو سایت شما میگذارد. جاوا اسکریپت و   CSS از متهمین اصلی این موضوع هستند و نباید آن ها را به حال خودشان رها کنید. کدهای استفاده شده در سایت شما باید بسیار کم و یا سبک باشد که در زمان لود شدن شما تاثیر منفی برای SEO نداشته باشد.

 

18- پیوستن به سایت های پر سش و پاسخ

 

بسیاری از افراد گرسنه دانش هستند. به همین دلیل خیلی از افراد وارد این سایت ها میشوند. در این سایت ها باید به دنبال پرسش هایی بگردید که جواب های کمی دارند. 

 

حال نکته این مسئله اینجاست که شما باید به دنبال یک پاسخ کاملا دقیق و مکتوب برای آن سئوال بگردید. سعی کنید بهترین پاسخ را برای آن پیدا کنید. و اگر جواب آن سئوال مرتبط با سایت شما باشد ، لینکی از سایت خود به آن بدهید. با اینکار اول به سئوال افراد پاسخ دادید و دوم اینکه لینک سایت خود را در برابر افراد بیشماری قرار داده اید. 

 

پس با جواب بسیار ویژه به سئوالات میتوانید طرفداران زیادی پیدا کنید که بر روی لیتک های شما کلیک کنند.

 

19- اینفوگرافی

 

اینفوگرافی ها دارای تاثیرات بسیار زیاد بر روی سئو سایت ها دارند.برای اینفوگرافیک های بسیار قدرتمند باید دو مرحله را بگذرانید. محتوای بسیار عالی و طراحی بسیار عالی.

 

در طراحی اینفوگرافیک نباید از محتوای عالی غافلگیر نشوید. خیلی از افراد اینفوگرافی طراحی میکنندو جالب اینکه خیلی از این طراحی ها عملکرد خوبی ندارند.محتوای اینفوگرافی باید از حداقل 2000 کلمه محتوای با کیفیت تشکیل شده باشد.

 

20 – مصاحبه کردن

 

بهترین راه برای دریافت لینک های معتبر مصاحبه کردن است. هر وقت کسی با شما مصاحبه میکند احتمال اینکه شما را به سایت خود لینک کند بسیار زیاد است. لینک مربوطه به احتمال خیلی زیاد مرتبط با سایت شما هستش.زیرا یا درمورد شما و سایت شما میباشد و یا در مورد شرکت و کارهای شرکت شما میباشد.

 

مصاحبه کردن به نظر کار سخت و یا شاید هم خنده دار باشد ، چون در مواقعی که شما برند معروفی نباشید سراغ شما نمیآیند. 

 

برای شروع باید به سراغ وبلاگ نویسان بگردید و از آن ها بخواهید که آیا مایل هستند با شما مصاحبه کنند ، سخت است ولی شدنی . پس شروع کنید به ایمیل زدن به آن ها و یا هرکسی که قدرت مصاحبه آن ها به درد شما میخورد.

 

21- پیدا کردن لینک ورودی به سایت

 

تا حالا دقت کردید که در یکسری از وب سایت ها دریافت لینک بسیار آسان است. وبلاگ های زیادی وجود دارند که در قبال یک مقاله عالی به شما بک لینک بدهند. اما در بعضی موارد سایت های مرتبط کارایی بیشتری دارند. خرید بک لینک ها  برای افزایش رتبه سایت تاثیر زیادی دارد ولی شاید در دراز مدت تاثیرات منفی بیشتری داشته باشد.

 

بهترین روش دریافت لینک ، دریافت لینک به صورت مهمان در سایت های محبوب میباشد. استفاده از این تاکتیک ترافیک بالایی را نه تنها برای کلمات کلیدی طولانی شما به ارمغان میآورد بلکه ، از طریق همان سایت تعداد زیادی مراجه فوری برای شما به هدیه میآورد.

 

22- تنوع لینک ها در سایت

 

لینک ها تنوع بسیار بالای دارند از جمله : لینک های صفحه اصلی ، لینک های صفحه وبلاگ ، لینک های دایرکتوری ، لینک های آموزشی و یا لینک های پاورقی ، سئوکاران به این لینک ها علاقه زیادی دارند. و سعی میکنند از این لینک ها بسازند.

 

برای افزایش رتبه سایت فقط نباید از یک شیوه برای لینک سازی استفاده کنید. پس سعی کنید تمرکزتان را بر روی یک شیوه لینک سازی قرار ندهید. پس سعی کنید از تمامی ظرفیت لینک سازی استفاده کنید البته باید مرتبط باشد. تا بیشترین تاثیر را داشته باشد.

 

23- راه اندازی گوگل بیزینس

 

سئو محلی بسیار مهم است ، مخصوصآ اگر شما یک کسب  کار اینترنتی داشته باشید. گوگل بیزینس (Google Business) تاثیر بسیار زیادی در سئو محلی شما دارد. اگر تا به امروز به این بخش سئو توجه نکرده باشید ، الان وقتشه که نگاهتون رو عوض کنید.

 

گوگل بیزینس به شما امکان درج اطلاعات مربوط به مشاغل ، درج اطلاعات تماس ، اضافه کردن تصاویر و چندین مورد دیگر میدهد.

 

24- مقالات طولانی

 

یک واقعیت در نتایج موتور های جستجو و بهبود رتبه سئو استفاده از مقالات طولانی میباشد ، مقاله های طولانی برای موتور جستجو از اولویت و اعتبار بیشتری برخوردار هستند. حالا وقت اون رسیده که مقالات سایت خود را که از نظر محتوا کم میباشند را با کمی زیرکی آن ها را طولانی تر بکنید ، تا باعث افزایش رتبه مقالات شما شود.دنبال پست هایی بگردید که زیر 1000 کلمه باشند و خیلی غنی نباشند. پس با افزودن محتوای بیشتر و با کیفیت محتوای مقاله خود را بهبود دهید.

 

25- نشر مقالات خود در گوگل نیوز

 

با ایجاد مقاله در قسمت نیوز گوگل شما دو کار انجام داده اید ، اول نشر مقالات سایت خود به صورت عادی و دوم به صورت اخبار گوگل. با این کار سبب افایش رتبه سایت خود میشوید. شاید شما به گوگل نیوز به عنوان یک منبع ترافیک فکر نکرده باشید. 

 

وارد شدن به اخبار گوگل نیاز زیادی به پشتکار ، مقالات صادقانه و پیشرفته و بروز رسانی های منظم دارد. در اخبار گوگل به موارد زیر دقت کنید :

 

بخش اخبار گوگل را در سایت خود فعال کنید.

به صورت منظم پست یا مقاله جدید ایجاد کنید.

مقالات شما باید معتبر باشد. منحصر به فرد برای خودتان باشد.

در پست های شما بهتر است ، اطلاعات تماس و شبکه های اجتماعی شما موجود باشد.

شما با چند مقاله نمیتوانید وارد اخبار گوگل شوید ، باید آهسته آهسته ادامه دید ، تا شریک گوگل شوید.

 

نکته مهم اینست ، که شما به رایگان نمیتوانید از تمامی امکانات گوگل استفاده کنید.

 

26- متخصص سایت خود شوید

 

بهترین بودن برای سایت خود ، آنقدر ها هم دشوار نیست. وقتی شما برای بهبود برند خود تلاش میکنید. پس میزان بازدید از سایت خود را افزایش میدهید.شما اول باید مدتی زمان برای رشد برند خود صرف کنید. تا نتایج آن را برای سایت خود مشاهده کنید.

 

سعی بر تعامل با دیگران کنید و از ان ها اطلاعات بگیرید و به آن ها اطلاعات بدهید.و دانش خود را به اشتراک بگذارید. در سایت های پسش و پاسخ عضو شوید.و شروع به فعالیت نمائید تا دیده شوید.

 

27- لینک های خارجی

 

برای داشتن مطالب مفیدتر و مرتبط تر میتوانید به سایت های معتبر لینک خارجی بدهید. در این صورت کمک فراوانی به کاربران و خوانندگان مطالب سایت خود میکنید. 

 

اتصال به سایت های معتبر و قابل احترام ، نه تنها ارتباط محتوایی سایت شما را بالا میبرد. بلکه سیگنال های مثبتی به موتور جستجوی گوگل ارسال میشود از طرف سایت شما ، و همین امر سبب بهبود و افزایش رتبه سایت شما میگردد. ولی توچه داشته باشید پیوندهای زیاد باعث حواس پرتی کاربران شما بشود و این امر چندان خوشایند نیست.

 

28- لینک های شکسته سایت

 

هنگامیکه کاربر بر روی لینک های شما کلیک میکند ، صحنه جالبی به نظر نمیاید که با صفحه 404 سایت شما روبرو شود. لینک های شکسته سایت قابلیت بدی را ایجاد میکند برای کاربران سایت شما.

 

موتور های جستجو هنگامیکه با تعداد زیادی از لینک های شکسته و یا ناقص سایت شما برخورد میکنند ، آن ها سایت شما را به عنوان یک سایت قدیمی و یا فراموش شده تلقی میکنند و آنجاست که نمرات منفی زیادی به سایت شما روانه میشود.

 

برای پیدا کردن لینک های شکسته ، خوشبختانه نباید یکی یکی لینک های سایت تان را بررسی کنید. برای اینکار ابزار های زیادی وجود دارد که به شما کمک فراوانی میکند.

 

29- تمرکز بر کاربران سایتتان

 

سعی کنید روی نیت کاربران سایت خود تمرکز داشته باشید. با تحقیق کلمات کلیدی در سایت خود دنبال سئوالات کاربران خود باشید و سعی کنید به درخواست های آنان جواب بدهید. تا آن ها سایت شما را به عنوان منبع و مرجع خود قبول کنند.

 

30 – صبر کردن برای دامنه سایت تان

 

در مورد سن دامنه بحث های زیادی وجود دارد ، ولی با این حال افزایش سن دامنه یعنی افزایش اقتدار و اعتبار دامنه ، هرچه سن دامنه سایت شما بیشتر باشد از نظر موتور های جستجو ، احتمال هرزنامه بودن و یا تقلبی بودن آن کمتر است. اما تاثیر آن بسیار ناچیز است بر بهبود رتبه شما ، اما وقتی مدت زیادی از دامنه شما میگذرد آن وقت است که از دیگران جلو میافتید.

 

31- فعال کردن اس اس ال

 

امن کرد سایت با فعال کردن SSL یک سیگنال بسیار کوچک است برای موتور های جستجو ، اما به دلیل سادگی بیش از اندازه آن ، وقتشه که به آن روی بیاوریم. فعال بودن اس اس ال یعنی امن بودن سایت شما برای همگان.این امر سبب افزایش رتبه سایت شما در نزد موتور های جستجو میشود.

 

 

نتیجه گیری

 

بهبود رتبه سئو سایت و یا بهینه سازی موتور جستجو یک مد روز نیست ، که روزی از بین برود. افزایش رتبه سایت باید مسئولیتی باشد که سئوکار سایت شما در حال و آینده بدان توجه خاصی داشته باشد.

 

در استفاده از خدمات SEO خیلی غرق نشوید. در بحث سئو سایت باید از یک یا چند مراحل شروع کنید. به رتبه سایت خود توجه خاصی داشته باشید و به جذب ترافیک بپردازید.

 

به زودی وقت آن میرسد که به جایگاه برتر موتور های جستجو میشود و صفحه اول گوگل برسید. پس بدون نگرانی به تلاش خود ادامه بدهید.

 

 

‫5/5 ‫(5 نظر)
دیدگاه شما
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.
logo-samandehi