افزایش رنک الکسا – افزایش رتبه الکسا

 

 

افزایش رنک الکسا ( Increase Alexa rank ) سوال بسیاری از مدیران وب سایت ها همیشه این بود که ، چطور میتونم رتبه الکسا ( Alexa rank ) سایت خودم رو افزایش دهم؟ افزایش رتبه الکسا همیشه مورد توجه سئوکاران یا متخصصین سئو بوده ، چون ملاک ارزشمندی سایت ها و یا پیشرفت سئو ( SEO ) سایت ، ارتباط مستقیم به افزایش رنک الکسا دارد. رنک الکسا ( Alexa rank ) معیار بسیار مهمی برای تجارت ماست ، افزایش رتبه الکسا سایت تاثیر زیادی در جذب سرمایه گذار ، شرکای تجاری ، افزایش تبلیغات و یا باعث بالا رفتن اعتبار سایت و مقالات سایت شما و یا افزایش فروش محصول ویا معرفی کسب و کار استارت آپ شما دارد.پس بهبود رتبه الکسا تاثیر بسیار زیادی بر رشد و شکوفایی سایت شما دارد.

 

 

افزایش رنک الکسا

 

الکسا ( Alexa ) یک مرجع ویا یک معیاریست ، که نمایشی خلاصه ای از عملکرد یک وب سایت است و ابزار مفیدی برای ارزیابی و یا مقایسه سایت ها با هم میباشد. اگر تمرکز خاصی به رتبه الکسا و افزایش رنک الکسا نداشته باشید ، ممکن است تمام تلاش خود رو انجام ندهید و برای پیشرفت سایت خود بدرستی فعالیت نکنید. در نتیجه قدرت و اقتدار و موفقیت وبسایت شما در رنکینگ الکسا خلاصه میشود.

 

رنکینگ الکسا چیست ؟

رنک الکسا وب سایت شما ، تخمینی از محبوبیت و اقتدار سایت شما در مقایسه با سایر سایت ها میباشد. رنک الکسا یک معیار نسبی میباشد ، رتبه الکسای سایت شما نه تنها به میزان بازدید از سایت شما بستگی دارد ، بلکه به میزان بازدید از سایت رقیبان شما نیز مرتبط است.

 

چگونگی بدست آوردن اطلاعات توسط الکسا

سایت الکسا دارای یک صفحه اطلاعات خیلی بزرگ از ترافیک سایت ها میباشد ، که متشکل از میلیون ها نفر در سرتاسر دنیاست.براساس اطلاعات این ترافیک سایت ها ، Alexa تعداد بازدیدکنندگان از تمامی سایت ها رو تخمین میزند ، که یک محسابه بسیار پیچیده است ، که در این محاسبات ترافیک های جعلی سایت ها شناسایی شده و یا هرزنامه شناختن یک سایت است باعث جداسازی از سایت های معتبر توسط سایت الکسا میشود.مهندسین یا متفکران داده در الکسا بی شک از بهترین های تجارت الکترونیک میباشند، چون داده های الکسا از منابع غیر انسانی ( ربات ها ) بهره نمیبرد ، و توسط این متخصصین اطلاعات در الکسا به صورت درک کاملا انسانی به وقوع میپیوندد.

 

محاسبه رتبه الکسای سایت

الکسا ، هر روزه میانگین ، بازدیدکنندگان از سایت شما و بازدید کنندگان از صفحات سایت شما را ، در 3ماهه گذشته بررسی میکند و تخمین میزند. هر وب سایتی که بیشترین بازدیدکننده و بیشترین بازدید از صفحات رو داشته باشد در 3 ماهه گذشته ، در رتبه اول رنکینگ قرار میگیرد. و پایین رتبه در رنکینگ رتبه در الکسا رتبه 30 میلیون میباشد، اگر سایتی از بازدیدکننده خالی باشد ، بدون شک در رتبه الکسا جایگاهی ندارد.

 

 

تاثیر بازدید کنندگان یک وب سایت بر رتبه الکسا 

 

افزایش رتبه الکسا

 

 

همانطور که مشاهده میکنید ، سایت گوگل ( google.com ) در راس نمودار قرار دارد ، و تعداد خیلی زیادی بازدیدکننده دارد ، و رتبه 1 رنک الکسا رو دارا میباشد. نکته بسیار مهم اینست که ، تغییرات بسیار ناچیز ازبازدیدکنندگان از یک وب سایت ، منتهی به تغییرات زیادی  در رتبه بندی در الکسا میشود.

 

 

رنک الکسا

 

 

بنابراین هرچه به راس نمودار نزدیک میشویم ، به افزایش تعداد بازدیدکنندگان از وب سایت تان نیاز دارید ، و تفاوت خیلی زیادی در وب سایت با رتبه 10 و وب سایت با رتبه 200 از نظر بازدید کننده از سایت وجود دارد.

 

 

افزایش رتبه الکسا سایت

 

 

روش های بهبود رتبه الکسا 

 

تولید محتوای یونیک

 تولید محتوای جذاب و مختص خودتان ، که که بطور مرتب به روز شود ، که ارزش زیادی برای بازدید کنندگان سایت شما داشته باشد. مقاله یا متنی که به دور از این مهم باشد ، در جذب کربران وفادار ناموفق عمل میکند. هنگامیکه کاربران سایت شما ، از محتویات سایت شما ، مطالب آموزنده و با ارزشی دریافت کنند ، مطالب شما را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک میگذارند ، و همین امر باعث جذب بازدیدکنندگان جدید میباشد که باعث فروش بیشتر محصولات و یا معرفی کالاو خدمات سایت شما میشود. محتویات با کیفیت و با ارزش از موتور های جستجو ( گوگل ) پاداش دریافت میکنند

 

دریافت لینک از سایت های دیگر

سعی کنید تا سایت های مرتبط به حیطه کاری یا موضوعی خود رو پیدا کنید ، و از ان ها لینک دریافت کنید . لینک سازی خارجی به موتور های جستجو کمک میکند ، تا جایگاه شما رو بیشتر و بهتر درک کنند. سئو خارجی باعث حذب اطمینان و اعتماد به سایت شما میشوند. ولی نکته بسیار مهم اینست که سایت های که عملکرد عالی دارند مطمئنآ تاثیر بسیار عالی بر سئو سایت شما دارند.توجه داشته باشید لینک سازی خارجی باید همراه با تولید محتوای جالب ، جذاب و باارزش باشد ، چون در غیر اینصورت کاربران هنگام رجوع به صفحات وب سایت شما از آن فرار میکنند.

 

بهبود سئو داخلی 

لینک های داخلی ، پیوندهایی هستند که از یک صفحه یا مقاله یا پست از سایت شما به صفحه دیگری از سایت شما منتهی میشونند ، لینک سازی داخلی باعث راهنمایی بازدیدکنندگان وب سایت شما میشوند ، خیلی از کاربران سایت شما دوست دارند که به مطالب دیگر سایت شما رجوع کنند ، پس اعتبار صفحات سایت خود را بالا ببرید. سئو سازی داخلی باعث پیمایش بهتر از طرف موتور های جستجو ( GOOGLE ) میشود ، پس توجه داشته باشید که فقط لینک سازی داخلی باعث جذب کاربران بیشتر نمی شود ، بلکه متن تولیدی با ارزش و مرتبط نیز تاثیر فراوانی دارد در افزایش رنک الکسا یا بهبود رتبه اکسا دارد.

 

بنابراین ما در مقاله افزایش رنک الکسا به این نکات یاد آور میشویم که ، سئو خارجی و سئو داخلی موجب پیمایش بهتر موتورهای جستجو از جمله گوگل میشود ، ولی توجه داشته باشید که استفاده زیاد از لینک سازی موجب افت سایت و شاید هم جریمه سایت از طرف گوگل شود.

 

استفاده از کلمات کلیدی

بکاربردن کلمات کلیدی مناسب موجب افزایش ترافیم سایت شما و سوق دادن بازدیدکنندگان به سمت سایت شما میشود ، پس در انتخاب بهترین کلمات کلیدی سخت کوش باشید. کلمات کلیدی کمک میکنند که شما بفهمید که مرورگران سایت شما به دنبال چه موضوعاتی هستند.

 

افزایش سئو ( SEO ) سایت

سئو ، استراتزی بسیار مهم است برای وب سایت شما ، پس سزاوار آن است که شما وقت بیشتری برای سئوی سایت تان بگذارید ، اما سئو سایت فقط خوب بودن از طرف موتورهای جستجو نیست ، بلکه سئو رقابتی ، سئو تجریه و تحلیل ، سئو فروش و سئوی محلی باید ف مورد توجه قرار دهید.

 

 

نتیجه گیری :

برای بهبود رتبه الکسا و یا افزایش رتبه الکسا ، آمار بازدید نکته بسیار مهمی است و برای موتورهای جستجو کیفیت بسیار مهم ومورد تاکید میباشد. و افزایش بازدید و کیفیت مطالب سایت ارتباط مستقیمی با هم دارند.

 

 

‫5/5 ‫(1 نظر)
دیدگاه شما
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.
logo-samandehi