نحوه راه اندازی وبلاگ سایت | راهنمای ایجاد وبلاگ در سایت

 

 

نحوه راه اندازی وبلاگ سایت

 

 

اگر در ذهنتون دنبال راه اندازی یک وبلاگ در سایتتون هستید. پس مهمترین موضوع اینه که به سراغش برید و وبلاگ سایت خودتون رو شروع کنید. ایجاد وبلاگ سایت و افزایش سئو وبلاگ بهترین استراژی در زمینه سئو سایت میباشد. وبلاگ ابزاری بسیار قدرتمند برای بازاریابی دیجیتال میباشد. وبلاگ جدید در سایت به شما این امکان را میدهد که نحوه چیدمان استراتژی خود را مشخص کنید . صبر کنید ، قبل از راه اندازی وبلاگ سایت کمی وقت بگذارید و کمی فکر کنید.این اندیشیدن قبل از راه اندازی وبلاگ سایت خودتون سبب میشه که بعدآ کار کمتری داشته باشید. ما در این مقاله سعی میکنیم که نحوه راه اندازی وبلاگ سایت و مراحل آن را طی کینم.

 

 راه اندازی وبلاگ سایت

 

1- موضوع خود را انتخاب کنید

 

نکته مهم اینست که همیشه باید در مورد موضوعی که میدانید بنویسید ولی نه در مورد هر چیزی که میدانید ! در مورد موضوع اصلی وبلاگ تصمیم گیری کنید.و شروع به نوشتن مطالب در آن موضوع کنید. اگر در مسیر اصلی شروع به ایجاد پست و مقاله کنید ، به احتمال خیلی زیاد کاربران سایتتان دوباره به سایت شما بر میگردندو مطالب های دیگر سایت شما را مطالعه میکنند.

 

با حرکت در مسیر اصلی، کاربران سایت شما از ساختار مقالات شما مطلع میشوند و اگر به آن علاقه مند و یا نیازمند باشند ، شما موفق به جذب ترافیک آن کاربران شده اید. شما هر از گاهی میتوانید از مسیر و موضوع اصلی خارج شوید ولی سعی کنید همیشه در حول موضوع اصلی ادامه دهید. مثلا مخاطبین وبلاگ سفر ، علاقه ای به مقالات باغبانی ندارند…

 

2- در مورد کلمات کلیدی خود تحقیق کنید

 

بعد از انتخاب موضوع و جایگاه اصلی خود ، تلاشتان را انجام دهید تا بفهمید افراد دنبال چه هستند، هنگامی که میخواهند در مورد مطالب شما بدانند و یا بخوانند ، از چه کلمات کلیدی استفاده میکنند. پس از تحقیق در مورد کلمات کلیدی در آخر باید لیست زیادی از کلمات کلیدی مناسب را پیدا کنید. در مقاله راه اندازی وبلاگ سایت ما به شما پیشنهاد میکنیم که : از کلمات کلیدی رقابتی ، کوتاه و بلند و هدفمند  استفاده کنید.

 

3- فکر کردن به ساختار سایت

 

الان دیگه وقتشه به ساختار وبلاگ خود توجه خاصی داشته باشید. به این نکته فکر کنید که دسته های محبوب در سایت شما کدامند ؟مهمترین کلمات کلیدی که میخواهید در آن رتبه خوبی بگیرید کدامند ؟ برای هر یک از کلمات کلیدی خود تولید محتوا سفارشی انجام دهید. مهمترین مقالات شما همان سنگ بنا های سایت شما هستند و باید جایگاه ویژه ای به آن ها بدهید.

 

هنگامیکه مقالات مهم سایت خود را تولید محتوا کردید ، تمامی مقالات جدید خود را به آن ها لینک بدهید ، از این طریق به گوگل (google)  میفهمانید که مهمترین مقالات سایت شما کدامند!

 

4- شروع به نوشتن اولین مقاله وبلاگ خود کنید

 

در ابتدای مقاله نحوه راه اندازی وبلاگ سایت به این نکته اشاره کردیم که کمی وقت بگذارید و شروع به تحقیق کلمات کلیدی کنید و به ساختار سایت خود فکر کنید. اما نترسید و اولین مقاله خود را تولید کنید. وبلاگ شما با اولین پست شروع به فعالیت میکنه، لازم نیست اولین پست شما کامل باشد ، فقط کافیه منتشر کنید ، بعد ها بسیار وقت است برای ویرایش تمامی مقالات سایت شما.

 

5- اضافه کردن تصویر و یا فیلم به پست های وبلاگ

 

دقت کنید که نوشتن یک مقاله خوب فراتر از نوشتن یک داستان خوب است. وبلاگی موفق است که به مقالات خود تصویر اضافه کند و یا درآن از ویدئو استفاده کند. گرفتن تصاویر عالی توسط خودتون و یا طراحی تصاویر و یا ویرایش کردن اختصاصی برای وبلاگ خودتان راهی برای تمایز با سایر رقبای خود میباشد . ساختن یک کلیپ کوتاه یک استراتژی بسیار جذاب برای تولید محتوا سایتتان میباشد.

 

6- بهینه سازی موتور جستجو

 

قبل از انتشار پست وبلاگ خود فراموش نکنید که : برای پست جدید خود یک عنوان عالی ، متا عالی ، کلمات کلیدی پر قدرت استفاده کنید. متن خود را به دقت زیر نظر داشته باشید و استفاده مناسب از تیتر ها را فراموش نکنید تا پست وبلاگ جدید شما دوستدار سئو (SEO) باشد.

 

7- تبلیغ کردن وبلاگ سایت

 

امروزه استفاده از شبکه های اجتماعی دغدغه افزاد زیادی میباشد. بنابراین استفاده از شبکه اجتماعی باعث رشد سریع و جذب ترافیک زیادی به سمت سایت شما میشود . استفاده از اینستاگرام به عنوان محبوب ترین شبکه اجتماعی یک استراتژی بازاریابی دیجتال بسیار عالی میباشد.

 

 

سخن آخر  :

 

در مقاله راهنمای ایجاد وبلاگ در سایت به این نکات یاد آور شدیم که : مهمترین نکته در هنگام راه اندازی وبلاگ سایت ، نوشتن اولین پست وبلاگ میباشد ، البته نیاز نیست مهم ترین و کلیدی ترین مقاله سایت شما باشد.چون هنوز شما تجربه کافی برای تولید محتوا سفارسی برای خودتان را ندارید.پس هنگامیکه اولین پست خود را نوشتید ، بعد از آن به فکر ادامه دادن مقالات خود باشید و رفته رفته مقالات خود را دوستدار سئو کنید.لازم نیست هر روز تولید محتوا کنید ، میتوانید هر هفته یا هر دو هفته شروع به نوشتن یک مقاله غنی کنید. و سعی کنید برآن پایدار باشید.

 

 

 

 

 

دیدگاه شما
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.
logo-samandehi