آموزش سئو گوگل – 21 نکته سئو گوگل (Google SEO) در سال 2021

آموزش سئو گوگل | آموزش SEO گوگل

 

 

آموزش سئو گوگل ، 21 راز موفقیت سئو گوگل ( Google SEO ) در سال 2021 ، گوگل همواره دارای راز و رمز هایی هست ، که اکثر سئو کاران همیشه به دنبال پیدا کردن راه حل های آن بوده اند ، یادگیری تکنیک ها و استراتژی های سئو در گوگل ( google ) همیشه از اولویت های متخصصین سئو سایت میباشد ، ما در این مقاله به آموزش SEO گوگل و 21 نکته کاربردی سئوی گوگل میپردازیم.

 

 آموزش سئو گوگل

 

1- فاویکون

بهینه کردن فاویکون در تنظیمات سایت ، وجود favicon باعث کلیک بیشتر بر روی نتایج سایت شما در موتور های جستجو میشود ، وجود داشتن فاویکون تاثیرات مثبتی دارد ، ولی شما اگر بتوانید فاویکون را خیلی نزدیک به هدف سایتتان ایجاد کرده و به خوبی نشان از فعالیت شما داشته باشد ، بسیار عالیست.

 

 

آموزش سئو گوگل | سئو گوگل

 

 

2- بهینه سازی مسیر راهنمای سایت

بردکرامب ( Breadcrumb ) یا مسیر راهنمای سایت ، گوگل در نتایج موتور جستجویش مسیر راهنما را در هر دو نتیجه تلفن همراه و کامپیوتر های رومیزی نشان میدهد ، بردکرامپ ها میتوانند از کلمات کلیدی موجود در سایت شما باشند ، که تاثیر زیادی بر روی نرخ کلیک سایت شما دارند ، امروزه گوگل google برد کرامپ ها را از خیلی جاها میگیرد ، شاید نشانی اینترنتی شما باشد ، شاید هم مسیر راهنمای سایت در روی صفحه سایت شما باشد. بسیاری از قالب ها بطور پیشفرض از این قابلیت پشتیبانی میکنند ، ولی در هر حال بررسی کنید که گوگل مسیر صفحات سایت شما را به خوبی نشان دهد.

 

3- بهینه سازی توضیحات متا

توضیحات متا همواره تاثیرات مثبتی بر روی سئو سایت ها و یا سئو گوگل دارا میباشد ، با آنکه سئو سایت از سال ها قبل مورد مطالع قرار گرفته بود ، ولی مطالعات اخیر نشان میدهد ، که بیشتر از 30% سایت ها از توضیحات متا ( Meta descriptions ) استفاده نمیکنند.توصیف متا عالی از صفحه مورد نظر سایت باعث افزایش سئو گوگل و افزایش توجه موتور های جستجو و افزایش توجه کاربران اینترنتی به سایت شما میشود ، در نتیجه نرخ کلیک شما افزایش پیدا میکند .

 

4- استفاده از اعداد در عناوین

مطالعات اخیر در مورد آموزش SEO گوگل نشان میدهد که استفاده از تاریخ در عنوان ها باعث افزایش رتبه برای یک برند خاص میشود ، استفاده از اعداد یا تاریخ استفاده شده در عناوین سایت همیشه تاثیرات مثبتی دراد ، و باعث تحریک بیشتر کاربران اینترنتی ، و افزایش نرخ کلیک میباشد ،بنابراین تاریخ ها در برچسب عنوان همیشه برنده است ، ژانویه 2021

 

در مورد وارد کردن اعداد بطور اسپم وار عمل نکنید ، اگر معنا و مفهومی ندارد وارد نکنید ، اما اگر میتوانید اعداد را وارد کنید ، چون اغلب برنده است ،

 

 

5- عنوان کوتاه

به سئو گوگل و سئو سایت تتان با گنجاندن اطلاعات کمک تر در Title کمک فراوان کنید ، تحقیقات اخیر سئوکاران نشان میدهد که ، استفاده از طول عنوان که اکثرا در یه اندازه باشد در صفحات سایت شما ، تاثیر بسیار زیادی در seo دارد ، مطالعات سئو مهندسان Etsy نشان میدهد ، چگونه عناوین کوتاه‌تر، نسبت به نمونه‌های طولانی‌تر، عملکرد بهتری داشته‌اند. سئوکاران بر این باورند که عناوین کوتاه‌تر می‌توانند ربط بیشتری داشته باشند ، ممکن است بیشتر روی نرخ‌های کلیک تاثیر دارد.

 

 

6- اسچمای سئوالات و چگونه

استفاده ازسئوالات اسچما ( Schema ) و اسچمای چگونه ، به شما کمک فراوانی میکند ، گوگل ( google )  وقتی آن‌ها را در نتایج جستجو معرفی کرد، یک هدیه بزرگ به ما داد ، دقت داشته باشید استفاده از سئولات همیشه و در همه جا مناسب نیست ، پس در صفحات خاص خود و یا مطالب مهم سایت خود از آن استفاده کنید .

 

 

7- ویرایش محتواهای برتر

سئو در سال 2021 ،امسال ، همان سالی که باید به محتوای خود نظری دیگری بیندازید ، و  صفحات شاخص یا مهم سایت خود را دوباره مورد ویرایش مطلوب و بروز قرار دهید ، بعد از گذشت چند سال از ایجاد مقاله در سایت شما ممکن است ، مقالات سایت شما کهنه و قدیمی شده باشند ، و زیاد مورد توجه کاربران اینترنتی قرار نگیرند .

 

وقتی شما یک وبلاگ راه اندازی میکنید ، و آن را در شبکه های اجتماعی به اشتراک می‌گذارید ، بعد از گذشت زمان بیشتر کاربران اینترنتی آن را فراموش می‌کنند. به محتوای قبلی خود نگاه کنید، و ببینید چگونه می‌توانید آن را به روز رسانی کنید، و آن را بر روی یک لینک ( URL ) ثابت نگاه دارید. آموزش سئو گوگل در سال 2021 به این نکته اشاره ویژه ای میکند که ، در ویرایش بعضی از مقالات سایت شما، می‌توانید سود سایت تان ، را از۵۰۰ تا ۱۰۰۰ درصد را فقط با بروز رسانی مقالات ، بیشتر کنید .

 

8- افزایش لینک داخلی

بسیاری از شرکت های خدمات سئو سایت ، هنگامیکه مشتریانشان نیاز به افزایش رتبه سایت سریع دارند ، به دو نکته توجه خاصی دارند ، اول ، برچسب های عنوان و توضیحات متا و دوم ، افزایش پیوند های داخلی سایت میباشد .

 

برای افزایش رتبه سایت باید توجه ویژه ای به افزایش سئو داخلی بکنید ، مطمئنآ صفحاتی در سایت شما وجود دارند ، که شما هنوز به آن ها لینک نداده اید ، و یا به ان صفحات توجه زیاد نکرده اید ، پس تلاشتان برای برای مرور لینک های داخلی بیشتر کنید .

 

 

9- ویرایش پست های قدیمی با لینک های جدید

هنگامیکه یه مقاله یا پست جدید ایجاد میکنید ، خیلی مهمه که مطلب جدید را به مطالب قدیمی تر و مرتبط لینک بدهید ، ت سایت شما همیشه زنده بشه ، البته باید توجه داشته باشید ، که شما دنبال چه کلمات کلیدی میگردید ( گوگل آنالیز ) ، شما با لینک سازی محتوای قدیمی سایت با مطالب جدید ، نرخ پرش را کاهش میدهید. 

 

 

10- حذف بک لینکهای نامطلوب

در سئو گوگل (Google SEO) یا سئو موتور های جستجو ، بک لینک ها نقش های بسیار موثری دارند ، ولی خیلی از مواقع بک لینک های نامطلوبی وجود دارند که سئو سایت شما را تهدید میکنند و باعث افت رتبه سایت شما میباشد ، دریافت لینک از سایت های غیر معتبر ، از منابع بدنام، مانند مکان‌های غیرقابل اطمینان و یا نظرات اسپم، می‌تواند باعث کاهش رتبه سئو سایت ( SEO ) شود.

 

نامطلوبی این امر زمانیست که شما حتی نمیدانید چنین لینک هایی وجود دارد ، بنابراین بسیار مهم است که بطور مرتب جدول لینک های وردودی خود را چک کنید ، برای چک کردن بک لینک ها میتوانید از گوگل سرچ کنسول استفاده نمایید. ( Google Search Console Tools )

 

11- چک کردن لینک های موبایل

چک کردن برابری لینک های موبایل همانند دستکتاپ ، لینک‌های سایت موبایل شما باید شبیه لینک‌های وب سایت شما در دستکتاپ باشند. چرا این مسئله مهم است ، چند سالی میشه که گوگل اولویت سایت شما را به گوشی همراه آورده ، ولی قبلا اولویت با صفحه کامپیوتر بود .

 

این مسئله بسیار مهم است ، خیلی از سایت ها یک وب سایت رومیزی دارند و بعد آن را به سایت موبایل خود کاهش میدهند ، یعنی همه لینک های خود در صفحه در سایت رومیزی خود را به سایت موبایلی خود  انتقال نمیدهند ، اخیرآ مطالعات نشان میدهد ، که صفحه دسکتاپ سایت ، متوسط دارای ۶۱ لینک بوده و میانگین صفحه سایت تلفن همراه دارای ۵۴ پیوند می‌باشد.این بدان معنی که هفت پیوند کم‌تر در صفحات موبایل نسبت به صفحات دسکتاپ وجود دارد، و این یعنی تعداد زیادی از لینک ها از بین میروند.

 

 

12- ایجاد محتوا طولانی

شما باید تلاش کنید که روی محتوای طولانی سرمایه گذاری کنید ، ما نمیگوییم که مقاله طولانی عاملی برای رتبه بندی میباشد ، چون مقالات کوتاه نیز بسیار خوب مورد پیمایش موتور های جستجو از جمله گوگل میباشد ، ولی ما بارها در آموزش seo گوگل به این مطلب رسیدیم که مقالات طولانی باعث جذب اشتراک طولانی میشود ، و ارزش لینک آن نیز بیشتر میشود .

 

البته مقالات پر محتوا در نتایج موتور جستجو گوگل ( google ) در رده های بالاتری قرار میگیرد ، مقالات کوتاه را دوست داشته باشید ، ولی انرژی بیشتری روی مقالات پر محتوا بگذارید ، چون از نظر سئو گوگل ، دارای پتانسیل بهتری برای رتبه بندی در موتور های جستجو از جمله ، ابر موتور جستجو گوگل میباشد.

 

 

13- استفاده از برچسب های H1 , H2 ,……

سئو گوگل در سال 2021 ، به این نکته اشاره های زیادی کرده است که ، به مقالات پر محتوا بیشتر فکر کنید ، و در عین حال به این نکته توجه کنید که ، در ایجاد مقالات بلند ، از برچسب های اچ 1 و اچ 2 و….. بیشتر و بیشتر با توجه به بلندی متن مقاله خود استفاده کنید ، چون این امر سبب افزایش رتبه سایت شما در موتور جستجو گر گوگل و همچنین سبب افزایش رتبه الکسا سایت شما میشود.

 

برای افزایش سئو سایت خود ، استفاده از برچسب های خوب و غنی شده از کلمات کلیدی و یا جملات کلیدی ، بسیار توصیه شده ، چون به موتور های جستجو ، سیگنال های بسیار موثری برای درک گوگل ( google ) از محتوای مطلب شما و آن چیزی که در موردش مقاله نوشته اید ، میفرستید.

 

 

14- استفاده از چندین موضوع

دقت داشته باشید ، که فقط یک قسمت از محتوا را راه اندازی نکنید ، مقاله شما نیاز داره به چندین موضوع مورد اشاره در مورد موضوع اصلی ، مطمئن شوید که از چندین موضوع دارید استفاده میکنید ، ولی توجه کنید که مطالب را به خوبی بهم پیوند دهید ، و با این کار میزان پیمایش موتور جستجو گوگل و کاربران اینترنتی و کاربران سایت شما ، بیشتر میشود ، چون کاربران علاقه زیادی به خواندن مقالات مرتبط دارند و دوست دارن در سایت شما به کنکاش بپردازند.

 

 

15- امتیاز گوگل به صفحه سایت

گوگل در SEO سایت ، به مجموعه عواملی خاص دقت میکند ، که به تجربه کاربری یه صفحه ارتباط پیدا میکند ، Core Web Vital بخش امتیاز دهی گوگل به تجربه صفحه میباشد، در Seo گوگل در بخش صفحه ، توجه ویژه ای به سرعت سایت دارد.

 

اگر شما از کاربران وردپرس میباشید ، توجه داشته باشید که ، استفاده از Cloudflare به شدت توصیه میشود ، این یک روش بسیار عالی برای سرعت بخشیدن به سایت وردپرس شما میباشد.

 

 

16- تعداد لینک های سایت مپ 

 

در مقاله آموزش Seo سئو گوگل ، ما یادآور میشویم که ، هر سایت مجاز به استفاده 50000 لینک سایت مپ میباشد. سئوال سئوکارن همیشه این بوده که ، چه تعداد لینک در نقشه سایت مجاز است ؟ توجه کنید که سایت های بسیار بزرگ میتوانند از 10000 لینک استفاده کنند.

 

در مطالعات سئو گوگل و نحوه امتیاز دهی گوگل ، به شواهدی رسیدیم که ، نقشه سایت کوچکتر و فشرده سازی آن ها در یک مجموعه کوچکتر ، باعث پیمایش راحت تر و سریع تر موتور جستجوی گوگل میشود ، 

‫5/5 ‫(2 نظر)
دیدگاه شما
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.
logo-samandehi