آموزش وبلاگ نویسی | راهنمای کامل وبلاگ نویسی

وبلاگ نویسی

 

 

آموزش وبلاگ نویسی

 

 

تولید محتوا و ایجاد وبلاگ در سایت و نوشتن پست های وبلاگ برای خیلی از افراد سرگرم کننده میباشد. اما بعضی مواقع وبلاگ نویسی دارای چالش های زیادی میباشد. شاید به این سئوالات فکر کرده باشید که آیا وب سایت من نیاز به وبلاگ دارد و یا اینکه در چه موردی باید تولید محتوا بکنید. چگونه میتوان پست های خود را جذاب کنیم؟ و مهم تر از همه اینست که چگونه از وبلاگ خود بازاریابی کرد و از آن کسب درآمد کرد. درمقاله آموزش وبلاگ نویسی  ما به تمامی سئوالات پاسخ میدهیم . و این راهنمای کامل وبلاگ نویسی شامل همه مواردی میباشد که برای ایجاد و نوشتن وبلاگ به آن نیاز دارید.

 

وبلاگ نویسی چرا ؟

 

مهم نیست شما دارای چه نوع وب سایتی میباشید ، حداقل برای بعضی مواقع باید تولید محتوا و یا وبلاگ نویسی کنید. اگر سایت شما فروشگاه اینترنتی باشد یا یک وب سایت شخصی یا یک سایت شرکتی معروف فرقی نمیکنه شما باید درای وبلاگ فعال باشید.

 

وبلاگ نویسی به نوعی سرگرم کننده میباشد و علاوه بر آن بر سئو سایت شما نیز تاثیر بسیار زیاد دارد. البته شما میتوانید از وبلاگ سایت به عنوان ابزاری ارزشمند برای بازاریابی محصولات و خدمات خود استفاده کنید.

 

وبلاگ نویسی ابزاری برای افزایش سئو

 

تولید محتوا منظم برای سایت بخشی از تکنیک و یا استراتژی افزایشی برای SEO سایت میباشد. اگر شما تلاش کنید که وبلاگ سایت تان را زنده نگه دارید یعنی به طور منظم و مناسب وبلاگ نویسی کنید. موتور جستجو گوگل سایت شما را ، فعال ، زنده و مرتبط میداند و این امر سبب افزایش رتبه سایت در نتایج موتور های جستجو میباشد.

 

نوشتن پست های جدید در وبلاگ سایت به شما این امکان را میدهد که برای کلمات کلیدی جدید خود رتبه ای بدست بیاورید و یا در آن مطرح شوید. وبلاگ نویسی به شما امکان ایجاد هدفی دوباره میدهد و میتوانید ضعف های گذشته را جبران کنید و در نتایج موتور های جستجو بهتر دیده شوید.

 

 

وبلاگ ابزاری برای بازاریابی

 

داشتن وبلاگ برای سایت یک ابزار با ارزش برای بازاریابی میباشد. وبلاگ به کاربران شما این امکان را میدهد که محصولات و برند شما را بهتر بشناسند. بعلاوه شما از وبلاگ میتوانید به عنوان یک متخصص و منبع اطلاعاتی برای کاربران احتمالیتان استفاده کنید. افرادی که از سایت و یا وبلاگ شما بازدید میکنند از قبل به سایت شما متعهد نمیباشند. اگر بتوانید در وبلاگ سایت خود مقالات غنی و مقالاتی  حاوی اطلاعات مفید قرار دهید مطمئنآ بازدید کنندگان شما به زودی جزء متعهدین شما میشوند.

 

 

فکر کردن قبل از راه اندازی وبلاگ

 

اگر هنوز در  وبلاگ سایتتون فعالیت رو شروع نکردید و یا اگر به تازگی وبلاگ نویسی را آغاز کردید. خیلی مهم است که قبل از نوشتن پست ها و ایجاد وبلاگ کمی فکر کنید. که در چه موردی میخواهید بنویسید و کمی تحقیق در مورد کلمات کلیدی که میخواهید با آن شروع کنید به رتبه بندی در نتایج موتور های جستجو. مهم است که وبلاگ خود یک ساختار مناسب طراحی کنید. همین تفکر قبل از ایجاد بعدها بسیار در وقت و تجربه شما صرفه جویی میکند.

 

موضوع وبلاگ من چیست

 

برای شروع وبلاگ نویسی بدون داشتن موضوع نمیتوانید شروع به کار کنید.چ.ن برای داشتن یک وبلاگ موفق به تعداد زیادی موضوعات نزدیک به هم دارید. چه نوشتن وبلاگ قصد اصلی سایت شما باشد و چه به عنوان ابزاری پر قدرت برای بازاریابی محصولات و خدمات خود از آن استفاده میکنید، باید در مورد موضوعات وبلاگ خود فکر کنید.

 

تحقیق در مورد کلمات کلیدی

 

مطمئنآ قبل از نوشتن پست های خود باید بدانید که شما به چه اصطلاخاتی نیاز دارید و یا حداقل بدانید که کلمات کلیدی اصلی شما چیست. برای اینکه به نتیجه برسید باید وارد ذهن افراد بشوید و بفهمید که کدام کلمات را برای یافتن تجارت شما به کار میبرند. باید دقت کنید هنگام تولید محتوا و یا وبلاگ نویسی از این کلمات در محتوای خود استفاده کنید.پس توجه داشته باشید که تحقیق در مورد کلید واژه ها به عنوان اولین استراتژی سئو سایت شما محسوب میشود.

 

هدف قرار دادن وبلاگ

 

وقتی دنبال تحقیق در رابطه با کلمات کلیدی میباشید. باید توجه داشته باشید که کاربران اینترنتی از موتور های جستجو با هدف های خاصی استفاده میکنند. پس برای هر سئوالی پاسخ خاصی دارند. صفحات نتایج جستجو اطلاعاتی لازم را برای هدف پرسش به شما میدهد.پس از موتور های جستجو استفاده کنید که کدام هداف برای کلمات کلیدی شما اعمال میشود.

 

در اکثر مواقع افراد به دنبال اطلاعات هستند در نتیجه موتور های جستجو صفحات دارای اطلاعات را به آنان ارائه میدهند. در اینجا هستش که وبلاگ سایت شما به عنوان یک ابزار بازاریابی قدرتمند وارد عمل میشود. بطور مثال صفحه فروشگاه شما قصد تجاری دارد ولی در آنطرف میتوانید از وبلاگ خود برای نوشتن مطالب آموزنده و مرتبط استفاده کنید.بنابراین ترافیک سایت شما بیشتر میشود.

 

از کجا برای مقالات خود ایده بگیریم

 

اگر در تحقیق کلمه کلیدی تلاش خود را کرده باشید و کار را به درستی انجام داده باشید ، باید لیست بلندی از کلمات کلیدی به دست بیاورید.و عبارات کلیدی بسیاری برای تولید محتوا بدست می آورید. آیا به این نتیجه رسیده اید که کدام عبارات جزء اولین هدف های شماست برای تولید محتوا. هرچند که یک عبارات نمیتواند به تنهایی موضوعی برای شما باشد. بلکه باید به یک محتوای خاص مربوط به عبارات کلیدی نیز بیاندیشید.

 

میتوانید از الگوهای روز ، نظرات کاربران و یا علاقه های شخصی خودتان الهام بگیرید. خواندن مطالب زیاد هم میتواند به شما ایده های جالبی برای نوشتن محتوای جدید بدهد.گشت و گذار در سایت های مشابه خودتان نیز میتواند شما را در مورد های خاص کمک کند.

 

نوشتن یک مقاله با کیفیت

 

 مقاله اموزش وبلاگ نویسی به این نکته اشاره ویژه دارد که تولید محتوا و یا نوشتن به یک سری مهارت ها نیاز دارد. شاید برای برخی افراد بسیار دشوار باشد.اما باید ابتدا بیاموزید که منحصر به فرد بودن و راحتی در درک و خواندن مقاله ، ابتدایی ترین نکته برای ایجاد محتوا میباشد :

 

مقالات منحصر به فرد

 

مقالات شما در وبلاگ نویسی باید جدید ، تازه و منحصر به فرد باشد. مقاله های شما باید متفاوت از سایر پست ها و مقالات در سایر سایت ها باشد یعنی مال خودتان باشد. و تمام سعیتان را برای ایجاد محتوا مختص خودتان انجام دهید. پست های شما باید در سطحی باشد که کاربران اینترنتی مایل به خواندن مطالب شما باشد. در صفحات سایت ها رقابت های زیادی وجود دارد و شاید تنها مقاله عالی عامل نجات شما نباشد ، پس باید تلاش های زیادی برای وبلاگ نویسی سایتتان انجام دهید.

 

خواندن مقاله

 

هنگامیکه مقاله شما تولید شد باید یک برگشتی به عقب انجام دهید و آن اینکه مطمئن شوید مقاله تولیدی شما به راحتی قابل خواندن میباشد. راحتی در خواندن مقاله شما تقریبآ حیاتی میباشد. اگر مقاله شما دارای ساختار مناسبی باشد و دارای وضوح نوشته باشد. بسیاری از افراد آن را درک میکنند.

 

جالب است بدانید که خوانایی مقاله شما بر سئو سایت شما هم تاثیر گذار میباشد. علاوه بر کاربران اینترنتی گوگل و موتور های جستجو نیز متن شما را میخوانند.پس اگر مقاله شما دارای ساختار مناسب و بهینه باشد و زیر عنوان های مناسب و متن های منطقی داشته باشد. به احتمال خیلی زیاد در نتایج موتور های جستجو رتبه بالاتری نیز داید.

 

بهترین نکات وبلاگ نویسی

 

قبل از ایجاد محتوا و نوشتن باید برنامه ریزی کنید و کمی وقت بگذارید و به آنچه که میخواهید بنویسید فکر کنید چه افرادی مخاطبان شما هستند و میخواهید به آنان چه بگوئید.و اینکه وقتی مقاله شما را مطالعه کردند چه چیزهایی را یاد بگیرند و در چه زمینه ای تخصص پیدا کنند و یا چه کاری را انجام دهند.مطمئنآ پاسخ به این سوالات میتواند شما را در نوشتن یک مقاله عالی کمک فراوانی کند.

 

پاراگراف ها

 

در مقاله آموزش وبلاگ نویسی ما به شما یادآور میشویم که در شروع پاراگراف ها همیشه با مهمترین نکات و یا جملات متن خود را شروع کنید.و پس از آن متن خود را توضیح دهید . در نتیجه مخاطبان شما میتواند با پاراگراف های شما ارتباط برقرار کند که بفهمد در کدام پاراگراف نکات آموزنده و یا دلخواه فرد وجود دارد. 

 

از جمله نکات طلایی پاراگراف ها اینست که سعی کنید پاراگراف خود را خیلی طولانی نکنید. و مهم تر اینست که به صورت منطقی از همدیگر پیروی کنند.

 

تعامل کردن در وبلاگ

 

مطمئنآ تعامل کردن در وبلاگ یک ابزار بسیار مهمی برای افزایش سئو سایت میباشد. وقتی که بازدیدکنندگان شما درباره مقالات شما نظر میدهند و همینطور شما به آن ها پاسخ میدهید. موتور جستجو گوگل میبیند که سایت شما زنده و فعال است و همینطور گذاشتن مطالب خود در شبکه های اجتماعی و گرفتن بازخورد آن در سایت شما بسیار مهم است. یعنی اگر مقالات شما در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید و افراد در این شبکه اجتماعی درباره پست های شما صحبت کنند و یا آن را به اشتراک بگذارند قطعآ بازدید  صفحات شما بیشتر و در نتیجه سئو سایت شما رو به افزایش میرود.

 

بازاریابی در وبلاگ

 

هنگامیکه در حال وبلاگ نویسی هستید و در حال خلق مقاله ای غنی مطمئنآ نیاز به مخاطب دارید. کسی دوست ندارد در یک اتاق خالی اجرا کند. برای جلب نظر مخاطبین باید به بهبود سئو سایت بی عیب توجه خاصی داشته باشید.

 

شبکه های اجتماعی

 

شبکه های اجتماعی یک ابزار قوی برای بازاریابی میباشد. شما باید یک صفحه توئیتر و یا یک صفحه اینستاگرام داشته باشید. و یا برای جلب افراد نیاز به یک خبرنامه دارید و افرادی که میخواهند از سایت شما باخبر باشند را از طریق ایمیل اطلاع رسانی کنید.

 

کسب درآمد از وبلاگ

 

شاید خیلی از افراد هدفشان از وبلاگ نویسی کسب سود یا درآمد نباشد. ولی شما میتوانید از وبلاگ سایتتان کسب درآمد کنید. تبلیغات کردن و بازاریابی شرکت های مشابه و یا نوشتن محتواها و یا مقالات تبلیغاتی جزء متداول ترین روش ها برای کسب درآمد میباشد.و از همه مهمتر میتوانید از وبلاگ نویسی برای فروشگاه اینترنتی سایتتان نهایت استفاده برای معرفی محصولات و یا خدمات را بکنید.

 

نگهداری از وبلاگ سایت

 

در وبلاگ نویسی همیشه راه اندازی وبلاگ راحت تر از نگهداری وبلاگ سایت میباشد. ایجاد مقالات به صورت منظم برای وبلاگ سایت شاید کار سختی باشد. ولی دقت کنید که نمیخواهد شما هر روز مقاله تولید کنید ولی باید بدانید که وقت مناسب و منظمی برای تولید محتوا تعیین کنید و به آن پایبند باشید. تا هم موتور های جستجو و هم کاربران شما انتظاراتشان برآورده باشد. پس وبلاگ نویسی نیاز مستمر به نظم و انظباط دارد.

 

ساختار

 

وقتیکه وبلاگ شما در حال رشد میباشد. خیلی مهم است که ساختار وبلاگ خود را تجزیه و تحلیل کنید. در ساختار سایت و وبلاگ ، دسته ها و زیر مجموعه های خود را به خوبی ساماندهی کنید. تا ساختار سایت شما مورد پسند SEO باشد.

 

برنامه ریزی

 

هنگامیکه وبلاگ شما بزرگتر میشود و مخاطبین بیشتری جذب میکند ، ایجاد مقاله به مدیریت محتوا تبدیل میشود. در سایت های بزرگتر اکثرآ جمعی بسیاری از نویسندگان مشغول تولید محتوا هستند. پس برای رشد سایت باید نظارت و مدیریت بر تولید محتوای آنان بشود تا در راستای اهداف سایت شما پیش برود. در غیر اینصورت شاید پست یا محتوای تکراری یا مشابه ایجاد میشود و یا اینکه لحن نویسندگان میتواند متفاوت باشد.

 

پرهیز از تکرار محتوا در وبلاگ نویسی

 

معمولا وقتی زمان زیادی از راه اندازی وبلاگ شما میگذرد. شاید پیش بیاید که به یک موضوع تکراری پرداخته باشید. در اینصورت مشکلی پیش نمیآید و باید دقت کنید که رتبه خود را در نتایج جستجو از دست ندهید ، چون در بعضی موارد موتور های جستجو نمیتوانند بفهمند که کدام مطلب تکراری شما بهتر و یا مهمتر هستند.

 

سخن آخر :

 

وبلاگ نویسی همیشه عالیست. وبلاگ نویسی میتواند سایت شما را چه فروشگاه اینترنتی باشد و چه یک سایت شخصی و یا شرکتی ، سایت شما را میتواند بالا ببرد. وبلاگ یک ابزار بسیار کارآمد برای بازاریابی سایت شما میباشد. مهم ترین نکته آموزش وبلاگ نویسی برابر است با تحقیق کلمات کلیدی پس اول تمام تلاش خود را بگذارید تا بدانید در ابتدا وبلاگ شما به کجا میخواهد برود. 

 

تبریک میگوئیم اکنون شما یک وبلاگ نویس حرفه ای میباشید.

 

 

 

 

دیدگاه شما
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.
logo-samandehi