7 نکته برای ایجاد یک پست وبلاگ مناسب سئو

7 نکته برای ایجاد یک پست وبلاگ مناسب سئو | آموزش سئو وبلاگ

 

 

7 نکته برای ایجاد یک پست وبلاگ مناسب سئو ( آموزش سئو وبلاگ ) نوشتن یک پست وبلاگ عالی و جذاب ، نیمی از تلاش شما برای حذب کاربران برای سایت شما میباشد .نیمی دیگر بهینه سازی موتور های جستجو (SEO) میباشد ، که روشی بسیار هوشمندانه برای جذب کاربران و خوانندگان به سمت وبلاگ سایت شما میباشد ، و باعث افزایش دید وب سایت شما میباشد .

 

اگر در پست ایجادی شما به درستی از کلمات کلیدی استفاده شده باشد ، بیشتر از 90 درصد خوانندگان خود رو نگه میدارد ، چون کاربران شما به دنبال مطلب مورد نظر خود در موتورهای جستجو بوده اند و به مطلب شما رسیده اند. پس نقش سئو seo بسیار پرارزش و مهم میباشد.

 

 آموزش سئو وبلاگ

 

تنها کاری که شما باید انجام دهید ، در مورد مطالب وبلاگ سایت خود ، که شروع به نوشتن یک پست وبلاگ کرده اید ، باید توجه داشته باشید به ، تحقیقات کاملی در مورد مطلب مورد نظر انجام داده باشید و محتوای باکیفیتی ایجاد کنید ،

 

به این توجه داشته باشید که مطلب مورد نظر خود را در چه زمینه ای مینویسید و دنبال جذب چه کاربرانی هستید . علاقه مندی کاربران و خوانندگان از مطلب شما باعث اشتراک گذاری مطلب شما میشود ، و این باعث افزایش رتبه شما میشود، پس مهارت نوشتاری خود رو ارتقاء دهید.

 

 7 نکته برای ایجاد یک پست وبلاگ مناسب سئو 

 

1- تفکر قبل از نوشتن

قبل از نوشتن در مورد یجاد مطلب خود فکر کنید ، یعنی به خوانندگان خود در چه موردی صحبت کنید و یا به دنبال جواب دادن به کدام سئوال اصلی میباشید ، هدف مقاله شما چیست ؟سئوالاتتان را در این مورد نویسید و شروع به پاسخ آنها کنید. 

 

2- ساختار مناسب

 

برای ایجاد پست وبلاگ عالی و کاربر پسند و سازگار با سئو ، باید ساختار مشخصی ایجاد کنید ، یعنی هر پستی باید دارای نکات زیر باشد :

مقدمه برای گفتن موضوع مورد نظر خود ، محتوا ، که شامل مطالب اصلی شما میباشد ، نتیجه گیری ، خلاصه کردن ایده های اصلی

 

3- استفاده از پاراگراف و عناوین

 

پاراگراف ها به مطلب شما زیبایی مدهند ، ولی خیلی از افراد از آن ها به خوبی استفاده نمیکنند ، استفاده از هر جمله جدید در یک خط جدید مناسب نیست فقط به خاطر اینکه زیبایی خاصی به متن شما میدهد .

همچنین سعی کنید که مطلب شما زیاد طولانی نشود ، زیرا هر پاراگراف در مورد ایده و یا موضوعی خاص باید صحبت کند ،و مشخص کنید ایده اصلی هر پاراگراف چیست ، شما باید بتوانید ایده اصلی را در یک پاراگراف مطرح کنید ، ولی اگر نشد در توصیف ایده اصلی از کلمات کلیدی و پاراگراف های بیشتری استفاده کنید.

 

استفاده از عناوین مناسب به خوانندگان شما کمک میکند که بفهمند قسمت های خاص مطالب شما چیست.استفاده از زیر عنوان ها باعث هدایت کاربران شما و کمک به درک ساختار مطلب شما میباشد.

 

استفاده از کلمات کلیدی در زیر عنوان ها برای سئو ( seo ) خیلی مهم است ، به خاطر همین استفاده از کلمات کلیدی در برخی زیر عنوان ها بسیار حیاتی میباشد ، استفاده زیاد از کلمات کلیدی از ساختار نامناسب سئو برخوردار است .

 

4- کلمات کلیدی مرتبط با محتوا

استفاده زیاد از کلمه کلیدی باعث از دست رفتن جذابیت محتوا برای کاربران سایت میشود ، و باعث کاهش رتبه مطلب شما در گوگل ( google ) و سایر موتور های جستجو میباشد .

 

یکی از راههایی که گوگل موضوع مطلب شما را شناسایی میکند ، استفاده از کلمات کلیدی و کلمات مترادف که مرتبط با عنوان اصلی یا محتوای متن شماست .

 

5-بهینه سازی طول یک پست وبلاگ

 

مطمئن بشید که مطلب جدیدتون بیشتر از 300 کلمه باشد ، گوگل مقالات طولانی را دوست دارد و به اون اعتبار زیادی میدهد ، هنگامی مقاله طولانی بنویسید که یک متخصص وبلاگ نویسی هستید .

 

زیرا مقالات طولانی باعث ترس کاربران و فرار از آن بشود ،و به خاطر داشته باشید استفاده متمرکز از کلمات کلیدی باعث جذب مقاله شما از نظر رتبه سئو فرندلی و جذاب موتورهای جستجو باشد.

 

6- استفاده از لینک داخلی

 

اگر از قبل مطالبی نوشتید که به موضوع فعلی ربطی دارد ، بسیار عالی میشه که مطلب جدیدتون رو به اون ها لینک بدهید ، لینک سازی داخلی ( internal link ) باعث قوی تر شدن مطلب فعلی و مطالب قدیمی تر شما بشود.

 

لینک  داخلی سایت برای خوانندگان بسیار جذاب هستند ، چون بسیاری از آن ها علاقه مند به خواندن مطالب مرتبط به کلمات کلیدی یا محتوای پست وبلاگ شما باشند .

 

7- اضافه کردن محتواهای جدید در وبلاگ سایت

 

نوشتن پست های جدید در وبلاگ مناسب سئو سایت ، به گوگل ( google ) نشان میدهد که سایت شما درای فعالیت است و زنده هستش .

 

زیرا اگر سایت شما کمتر فعالیت کند گوگل به آن کمتر سر میزند. و این امر باعث تاثیرات منفی برای رتبه بندی سایت شما میباشد ، ولی فقط به خاطر این مورد پست جدید ایجاد نکنید ، و به ایجاد پستی با کیفیت و محتوایی جذاب برای سئو و کاربران ایجاد کنید.

 

نتیجه :

 

در ایام گذشته با دانستن چند ترفند سئو seo میتوانستید جایگاه خوبی رو در موتورهای جستجو از جمله گوگل برخوردار بشید ، اما امروزه محتوای باکیفیت پیشرو سئو سایت شما میباشد .

 

در مقاله 7 نکته برای ایجاد یک پست وبلاگ مناسب سئو تاکید داریم که  یک پست وبلاگ عالی و جذاب باعث برگشتن کاربران و خوانندگان به سایت شما میشود و باعث اشتراک گذاری مطالب سایت شما میشود و استفاده از آموزش سئو وبلاگ راهنمای خوبی برا ایجاد پستی مناسب برای شما فراهم میکند.

‫5/5 ‫(3 نظر)
دیدگاه شما
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.
logo-samandehi