خرید عسل طبیعی در تهران

خرید عسل در تهران

 

 

 

 

خرید عسل در تهران ، همراه با ضمانت نامه و برگه آزمایشگاه معتبر ، ارسال رایگان و سریع تمامی محصولات با قیمت مناسب ، خرید عسل طبیعی در تهران به راحتی یک اعتماد است.خرید عسل در تهران ، با وجود تمامی برندهای معروف و باسابقه و قابل اعتماد ، و همچنین وجود زنبورهای مورد اعتماد صنفی و با تجربه که اکثر آن ها از نظر متخصصین عسل و محصولات زنبور عسل از نظر اخلاقی مورد اعتماد هستند. یک برتری و یک آرامش و حس اعتماد را برای خریداران عسل با خود به ارمغان میاورد.

 

 

خرید عسل طبیعی در تهران

 

 

خرید عسل طبیعی در تهران ، در فروشگاه عسل فروش ها ،  به عنوان یک منبع عسل طبیعی و تمامی محصولات زنبور عسل ، خرید اینترنتی عسل را برای همگان با در دست داشتن تمامی برندها و شرکت ها عسل در ایران ، آسان نموده است.

 

 

خرید عسل طبیعی در تهران

 

 

تهیه و خرید عسل در تهران ، همیشه یک دغدغه بسیار مهم و بزرگ برای اکثریت افراد میباشد ، عسل طبیعی را همیشه باید از زنبوردار با صداقت و با تجربه تهیه کرد ، که کیفیت عسل برای آن ها از همه چیز مهم تر است.پس ما در فروش ها به عنوان یک منبع و مرجع اصلی فروش عسل و محصولات زنبور عسل بر آن شدیم که تمامی محصولات زنبور عسل را به همراه تمامی برندهای بزرگ و کوچک گرد هم بیاوریم ، تا انتخاب ، بررسی ، کیفیت و راحتی را برای شما به ارمغان بیاوریم.

 

 

خرید عسل طبیعی عمده

 

 

عسل چیست

 

 

وقتی به خرید عسل در تهران فکر میکنیم ناخودآگاه به این موضوع فکر میکنیم که عسل چیست ، عسل ماده ای شیرین است که زنبور های عسل ، آن را از شهد گل ها ، آب میوه های شیرین و شیرابه های قندی جمع آوری میکنند، تغییرات لازم را با استفاده از آنزیم ها و عملکردهای دیگر انجام میدهند ، و ماده ها را در سلول های مومی کندو ذخیره میکنند.

 

اضافه کردن آنزیم ها و اضافه کردن مواد موثر دیگر از قبیل ، ویتامین ها ، آمینو اسید ها ، کاهش رطوبت موجود در آن ها ، غلیظ سازی شهدها ، تبدیل قندهای پیچیده به قندهای ساده ، از فرایند تولید عسل در زنبوران عسل میباشد.

 

خرید عسل طبیعی

 

 

طب سنتی و خرید عسل در تهران

 

هنگام خرید عسل در تهران ، نظریات طب سنتی و دیگاه طب سنتی در مورد عسل بسیار مهم است.در قدیم از عسل و سرکه و آرد برای درمان و تسکین بیماری های پوستی و همچنین برای تسکین آسیب های عصبی مورد استفاده قرار میگرفت. همچنین از عسل برای درمان بیماری های لثه استفاده میشده، از ترکیب عسل  و سرکه برای دهانشویی و حفظ سلامت دهان استفاده میشده.

 

 

نظرات ابوعلی سینا در مورد عسل

 

ابو علی سینا مصرف عسل برای افزایش طول عمر ، سرزنده بودن ، حفظ سلامت بدن در پیری و همینطور حفظ جوانی بسیار موثر میدانست.

 

از نظر ابوعلی سینا مصرف عسل باعث ، درمان بیخوابی ، افزایش حافظه ، تقویت قوای جنسی و جسمی ، افزایش اشتها ، مقاوم شدن بدن در برابر بیماری ها و در نتیجه سلامتی بدن نیشود.

 

خرید عسل طبیعی

 

چگونگی تولید عسل طبیعی

 

 

زنبوران عسل بعد از اینکه شهدهای داخل گیاهان را میمکنند به داخل کندو بر میگردند ، به محض برگشتن شهدهای جمع آوری شده را به حجره های شش ضلعی  مومی انتقال میدهند ، در این مرحله این محصول به عنوان عسل نارس نامیده میشود .

 

شب هنگام ، موقعی که تمامی زنبوران در داخل کلنی هستند ، فرآیند رسیدن عسل انجام میشود ، زنبوران شهدهای خام را توسط خرطوم ها میمکنند، و آن ها را به صورت قطرات کوچک در میاورند، سپس با بال زدن و انتقال قطرات بین سایر عسل ها میزان رطوبت عسل ها را کاهش میدهند.

 

عسل در کندو

 

در همین حین میباشد که مقداری از آنزیم ها و یکسری از مواد ضروری از جمله مواد معدنی ، ویتامین ها و آمینو اسیدها به عسل اضافه میشود.با انجام این اعمال و واکنش های شیمیایی ، قندهای پیچیده به قندهای ساده تبدیل میشوند.این اعمال به قدری تکرار میشود که ، میزان رطوبت عسل ها به زیر 20 درصد برسد، و همینطور ترکیبات غنی در عسلها بیشتر و بیشتر شود،

 

در نتیجه با تبدیل شهد خام به عسل، حجره های ش ضلعی به وسیله سرپولک ها پلمپ میشود، تا در مواقع لزوم از جمله زمستان ها برای تامین انرژی به مصرف کلنی برسد.

 

خرید عسل طبیعی

 

عسل طبیعی از چه موادی تشکیل شده است

 

یکی دیگر از موارد مهم در خرید عسل در تهران ، مواد تشکیل دهنده آن میباشد، ویژگی های عسل بسته به منبع گیاهی ، منشا جغرافیایی ، شرایط آب و هوایی ، وضعیت کلنی و .. متغیر است.

 

عسل ها به طور عمده از کربوهیدرات ها ، آب و بیش از 200 ترکیب دیگر از قبیل : آنزیم ها ، پروتئین ها ، اسید های آمینه ، اسید های آلی ، ویتامین ها ، مواد معدنی و ترکیبات ثانویه همچون پلی فنول ها ، فلاونوئیدها، کارتنوئیدها ، آلکالوئیدها ، ترینوئیدها ، گلیکوزیدها و ساپونین ها تشکیل شده است.

 

 

 

 

مهمترین مواد معدنی موجود در عسل چیست

 

 

در تهیه و خرید عسل در تهران ، مواد معدنی بسیاری وجود دارد،میزان عناصر معدنی موجود در شهد ها و عسل ها ، بسته به شرایط آب و هوایی ، گونه گیاهی و حاصلخیزی خاک متفاوت است، 

 

مهم ترین عناصر معدنی عسل عبارتند از : پتاسیم،سدیم،کلسیم،منیزیم ، که پتاسیم به تنهایی 80 درصد از عناصر موجود در عسل را تشکیل میدهد.

 

به طور کلی عسل های تیره در مقایسه با عسل های روشن، دارای میزان بیشتری از عناصر معدنی هستند،

 

 

پروتئین های موجود در عسل چیست

 

به نظر شما در خرید عسل در تهران چه پروتئین هایی نهفته است ، معمولا پروتئین های موجود در عسل به نوع عسل و منشا گیاهی آن بستگی دارد ،متخصصین تا حالا 20 نوع پروتئین را در عسل کشف کرده اند، 

 

از مهم ترین پروتئین های موجود در عسل میتوان به : آنزیم ها ، آلبومین ها ،گلوبولین ،نوکلئوپروتئین اشاره کرد.بیشترین پروتئین ها ، در گرده گل ، ژل رویال و زهر زنبور عسل موجود میباشد.

 

 

مهم ترین ویتامین های عسل چیست

 

هنگامیکه به خرید عسل در تهران فکر میکنیم ، به فواید و میزان ویتامین های آن نیز فکر میکنیم. در نبود ویتامین ها و پروتئین ها و چربی ها سلول های بدن دچار اختلالات میشوندو نمیتوانند کاملا تجزیه بشوند و انرژی کافی تولید کنند.ویتامین های محلول در چربی در بافت چربی بدن ذخیره میشوند و نیازی به مصرف روزانه آن ها نیست ، اما ویتامین های محلول در آب قابل ذخیره نیستند و ما باید به صورت روزانه آن ها را مصرف کنیم.

 

ویتامین های موجود در عسل

 

میزان نیاز روزانه انسان به ویتامین ها اندک میباشد و با مصرف روزانه دو تا سه قاشم غذاخوری عسل سهمی از ویتامین های روزانه مورد نیاز بدن را تامین خواهد شد.

 

ویتامین C مهم تریم ویتامین عسل گزارش شده است.ویتامین های گروه B نیز بسته به نوع عسل در مقادیر متفاوتی وجود دارد، 

 

ویتامین های E,K,A,D نیز به مقداری کمتری وجود دارند که آن هم به نوع گیاه و عسل بستگی دارد.نکته مهم در مورد ویتامین عسل اینست که بعد از گذشت دو سال از عمر عسل ، اکثر ویتامین های آن از بین میرود.

 

 

رنگ عسل ها

 

 

در خرید عسل در تهران ، به این نکته باید توجه کرد، که بر اساس رنگ عسل نمیتوان به طبیعی بودن و یا غیر طبیعی بودن عسل پی برد. اگر چه بر اساس رنگ عسل میتوان به منشآ گیاهی آن پی برد.عسل های بهاره معمولا از عسل های پائیزه روشن تر هستند،اگر جریان شهد ورودی به کندو زیاد و فراوان باشد و  مدت زمان فرآوری زنبور عسل زیاد باشد ، رنگ عسل تیره تر خواهد بود.رنگ عسل ها از زلال تا سیاه متغیر میباشد ، رنگدانه های طبیعی مسئول رنگ عسل میباشند ، از مهم ترین آن ها میتوان به پلی فنول ها ، کارتنوئیدها وزانتوفیل ها اشاره کرد.

 

 

1.عسل تیره

 

عسلک ها دارای رنگ های تیره میباشند و در صورت غالبت بالا از رنگ های کهربایی تیره تا سیاه رنگ متغیر میباشند ، از جمله عسلک ترنگبین ، عسلک بلوط ، سیاه دانه و همینطور عسل شوید.

 

2.عسل کهربایی

 

عسل های تگ گیاه از جمله عسل های گشنیز ، زرشک ، عناب ، کنار در ابتدا روشن تر اما به تدریج تیره تر و در نهایت تا سیاه پیش میروند.

 

عسل گل گندم و علف و گیلاس دارای رنگ کهربایی تیره هستند، عسل های پاییزه در مقایسه با عسل های بهاره ،رنگ تیره تری دارند.

 

3.عسل روشن

 

عسل اقاقیا ، عسل پنبه جزء روشن ترین عسل های ایران محسوب میشوند ، عسل مرکبات دارای رنگ زرد روشن بوده که البته به تدریج تیره تر میشوند.

 

4.عسل زرد روشن

 

عسل خارشتر ، عسل یونجه و عسل گون گز و اغلب گون ها دارای رنگ زرد روشن تا رنگ زرد طلایی هستند.

 

 

ساکارز در عسل

 

همانطور که میدانید ، در تهیه و خرید عسل در تهران  ، بسیار مهم است.میزان ساکارز موجود در عسل تنها یکی از آزمون های ارائه شده برای تعیین کیفیت و اصالت عسل در استاندارد های بین المللی است.پس به تنهایی نمیتواند شاخص خوبی برای تعیین کیفیت و قیمت گذاری عسل باشد.

 

ساکارز یک قند دو قندی میباشد که در شهد گل ها بسته به نوع گیاه مقادیر مختلفی از آن وجود دارد ، به طور معمول در عسل های طبیعی میزان ساکارز به زیر 5 درصد کاهش میبابد.

 

بر اساس استاندارد ملی عسل در ایران باید حداکثر میزان ساکارز قابل قبول در عسل طبیعی حداکثر باید 5 درصد باشد.

 

 

آیا ساکارز پایین میتواند شاخص باشد

 

ساکارز در خرید عسل در تهران ، نقش مهمی دارد، ولی آیا میتوان آنرا به عنوان یک شاخص در نظر گرفت. در بین زنبوردارن و برخی از مشتریان این تصور به وجود آمده که هرچه ساکارز پایین تر باشد پس در نتیجه کیفیت بالاتر میرود و شاید پایین بودن آن سبب توصیه برای بیمارن دیابتی شده است.

 

اما در خرید عسل در تهران به این نکته توجه کنید که ساکارز یکی از 6 فاکتور اصالت یک عسل طبیعی میباشد.

 

سکارز شاخص مهمی است ولی به تهایی کاربردی ندارد و سایر شاخص ها از جمله میزان پرولین و دیاستاز نیز اهمیت دارد و همچنین تجزیه و تحلیل آن به توسط کارشناس عسل انجام مشود.

 

 

آیا رنگ عسل تغییر میکند

 

یکی دیگر از موارد مهم در خرید عسل در تهران، تغییرات رنگ میباشد.بعد از تولید عسل و در طی انبرداری به تدریج رنگ عسل تیره تر میشود.البته این تغییر رنگ در همه عسل ها یکسان نمیباشد. این تغییرات بستگی به اسیدیته ، میزان فروکتوز و ترکیبات پروتئینی عسل و رنگ اولیه عسل دارد.

 

در اکثر مواقع تیره شدن عسل به دما مربوط میشود.با افزایش مدت انبارداری معمولا رنگ عسل ها به قهوه ای تبدیل میشود و یا تغییرات در تیره شدن محسوس تر میشود.

 

رنگ عسل هنگام رس بستن

 

در مواقع رس بستن و متبلور شدن عسل ، باعث روشن تر شدن رنگ عسل میشود. این واکنش فیزیکی  سبب روشن ترشدن عسلها میشود. اما پس از رس شکنی و تبدیل عسل جامد به مایع رنگ عسل به حالت اولیه و شایدم تیره تر از بشود.

 

 

چه نوع عسل هایی در بازار موجود است

 

نکته مهم قبل از خرید عسل در تهران ، اینست که بدانیم بر اساس منشا تولیدی سه نوع عسل در ایران وجود دارد: 

 

1-عسل طبیعی

2-عسل تغذیه ای

3-عسل زنبورندیده

 

عسل طبیعی و تغذیه ای توسط زنبور عسل تولید میشود.اما عسل زنبور ندیده که گاهی توسط زنبورداران به اسامی عسل صنعتی ، عسل دیگی و عسل تقلبی نیز شناخته شده میباشد.

 

عسل زنبور ندیده هیچ ارتباطی با زنبور عسل و زنبوردار ندارد و نکته مهتر اینست که عسل تغذیه ای و عسل زنبورندیده با استاندارد های بین المللی مطابقت ندارد.

 

 

عسل طبیعی چیست

 

پس به هنگام خرید عسل در تهران باید به طبیعی بودن عسل دقت ویژه ای داشت.عسل طبیعی با جمع آوری شهد گل های گیاهان و در ادامه فرآوری هوشمندانه زنبور عسل در داخل کندو تولید میشود.و دارای دو ویژگی خاص میباشد.

 

اول اینکه در داخل کندو تولید میشود و دوم اینکه منشا آن تنها شهد تولید شده در گل های گیاهان است.از آنجایی که منشا عسل طبیعی شهد گیاهان میباشد ، از ارزش دارویی و تغدیه ای بسیار بالایی برخوردار میباشد.

 

عسل ها با غالبیت شهد یک گیاه خاص دارای طعم و عطر منحصر به فرد میباشد که به عسل تک گیاه شناخته میشوند و در صورتی که دارای شهد گیاهان مختلف باشد به چند گیاه معروف میباشد.

 

 

 

عسل تغذیه ای چیست

 

 

همانطور که میدانید در خرید عسل در تهران ،باید بسیار دقت کرد.عسل تغذیه ای که به اسمی مختلفی همچون عسل شکری ، عسل درجه 2 و شهد تغذیه ای شناخته میشود ، در تولید آن علاوه بر شهد گیاهان، شربت شکر نیز سهم دارد.به این معنا که زنبور عسل که زنبور عسل علاوه بر جمع آوری شهد گل ها ، به صورت دستی با شربت شکر توسط زنبوردار تغذیه میشود.

 

 

کیفیت در عسل تغذیه ای

 

 

خرید عسل در تهران بسیار مهم است. عسل تغذیه ای بسته به میزان تغذیه ، نوع مدیریت زنبوردار و میزان شهد موثر در تولید عسل ، کیفیت های متفاوتی دارند.پس  این مدل عسل ارزش کیفی و دارویی عسل های طبیعی را ندارند ، اما از آنجایی که توسط زنبور عسل تولید و فرآوری میشود ، دارای ترکیبات قندی مناسبی میباشد.

 

عسل شکری کیفیت عسل عسل های طبیعی را ندارد.اما نحوه صحیح تولید و صداقت در عرضه این نوع محصول ، به عنوان عسل شکری بسیار حائز اهمیت میباشد.

 

ارائه اطلاعات صحیح و دقیق در موردکیفیت و فروش به قیمت ، از مهم ترین الزامات این محصول میباشد.

 

 

عسل صنعتی چیست

 

 

خرید عسل در تهران و تهیه آن باید با راهنمایی خاصی انجام شود ، عسل صنعتی جزء محصولات زنبور عسل به حساب نمیاید ،بلکه در یک سری کارگاه های غیر مجاز و اغلب غیر بهداشتی تهیه میشود ، در تهیه این نوع محصوا اغلب شربت ذرت ، ملاس چغندر ، مقداری عسل های تغذیه ای بیکیفیت و اسانس مصنوعی عسل استفاده میشود.پس این عسل جزء عسل طبیعی محسوب نمیشود . 

 

 

عسل صنعتی همان عسل تقلبی

 

عسل صنعتی توسط متقلبان تحت عناوین عسل طبیعی و یا عسل دارویی مناطق مختلف و با قیمت های پایین به فروش میرسد.متاسفانه برخی از این محصولات تقلبی دارای تمامی مجوزهای لازم میباشند و به صورت گسترده در مکان های مختلف با قیمت های پایین به فروش میرسند. در این عسل صنعتی هیچ مزیتی وجود ندارد و حتی در بعضی از مواقع میتواند به علت وجود ترکیبات سمی همچون هیدروکسی متیل فورفورال میتواند مضر و سلامتی را تهدید میکند.

 

 

 

تفاوت بین عسل تقلبی و طبیعی

 

 

خواص و ارزش دارویی عسل وابسته به شهد گیاه و فرآوری زنبور عسل است.منشا بیشتر ترکیبات موثر از جمله مواد آنتی اکسیدان ، ویتامین ها ، پلی فنول ها و فلاونوئیدها، اسیدهای آلیو عناصر معدنی و از آنجایی که عسل های صنعتی فاقد این موارد و ترکیبات هستند.میتوان با اطمینان گفت کیفیت و خواص دارویی عسل های طبیعی را ندارند.

 

چگونه تفاوت را بشناسیم

 

معمولا عسل تقلبی در مقایسه با عسل طبیعی و تغذیه ای به مراتب ارزان تر هستند.رنگ عسل های صنعتی اغلب روشن است. به همین خاطر بعضی اوقات با اضافه کردن رنگ های مصنوعی مانند تارتارازین تلاش میکنند، تا رنگ آن را به قهوه ای و عسلی نزدیک نمایند که خطرات زیادی برای سلامت عمومی بدن دارد.در اغلب موارد عسل های صنعتی حاوی اسانس های مصنوعی با طعم عسل هستند که طعم و بوی عسل را دارا هستند و در اغلب مصرف کننده گان دچار اشتباه میشوند.

 

 

 

شایع ترین باورهای نادرست در مورد عسل 

 

 

در هنگام خرید عسل در تهران بسیاری از باور های اشتباه به سراغ ما میاید،با توسعه فضای مجازی اگرچه آشنایی مردم با عسل افزایش یافته است ، اما در این بین یکسری باورهای غلط نیز توسط افراد غیر متخصص ارائه شده است ، متاسفانه این نگرش منفی و اطلاعات غیر علمی باعث شده که حتی در صورت خرید عسل با کیفیت نیز به جای لذت بردن و شیرینی آن ، کام مصرف کنندگان را تلخ نماید ، لازم است که با دانستن این باورهای غلط و آشنایی بیشتر با این نعمت بهشتی به خرید عسل طبیعی پرداخت و از آن لذت برد :

 

 

 

تیره بوده عسل طبیعی

 

رنگ عسل بستگی به نوع گلی دارد که زنبور عسل از آن شهد جمع آوری کرده است و رنگ عسل های طبیعی میتواند از زلال و آب گون تا کهربایی تیره متفاوت باشد.

 

خوردن عسل و خربزه

 

منع مصرف برخی از مواد غذایی با یکدیگر به دلیل تداخلات غذایی وجود دارد و توصیه میشود که دو ماده غذایی همچون ماست و ماهی با هم مصرف نشود.اما خوردن عسل و خربزه و احتمال مرگ به هیچ عنوان مبنای علمی ندارد.

 

تقلبی بودن همه عسلها

 

همانطور که میدانید در تهیه و خرید عسل در تهران اصالت و تقلبی بودن نقش تعیین کننده دارد.فلات ایران به جهت تنوع اقلیمی و گیاهان دارویی مرکز تنوع عسل های با کیفیت در دنیاست.که اگر چه در سایه تقلبات و عدم آگاهی عموم مردم با این عسل ها زمینه بی اعتمادی مرده فراهم شده است.اما باید بدانید که ایران مهد پرورش و زیست زنبور عسل بوده و تنوع بینظری از عسل های با کیفیت در ایران تولید میشود و گواه این ادعا رتبه های برتر با کیفیت ترین عسل در کنگره ها و جشنواره های بین المللی عسل برای عسل های ایرانی میباشد.

 

 

شکرک زدن نشانه تقلبی بودن عسل است!

 

شایع ترین باور غلط در مورد خرید عسل در تهران و مصرف کنندگان درباره عسل همین موضوع است، اما باید بدانید رس بستن یا شکرک زدن یک فرایند طبیعی محلول های اشباع از قند همچون عسل میباشد و ارتباطی به کیفیت عسل ندارد.بر اساس شکرک زدن عسل نمیتوان کیفیت عسل را تعیین کرد.

 

عسل های امروز کیفیت عسل های قدیم را ندارند

 

این جمله در خرید عسل در تهران گاها دیده و شنیده شده است،در هنگام مزه کردن عسل و بیشتر یک حس خاطره انگیز خوب از دوران کودکی است تا یک واقعیت علمی،با توسعه زنبور داری در کشور و کوچ کلنی های زنبور عسل به مراتع بکر ایران ، تنوع و کیفیت عسل ها افزایش یافته است.اگرچه نمیتوان منکر تقلبات بازار عسل شد.اما قطعآ امکان تهیه عسل های با کیفیت و خوش طعم به همان اندازه عسل های قدیم در این زمان نیز فراهم است.فقط باید خرید آگاهانه تری انجام شود.

 

 

منظور از عسل پائیزه و بهاره چیست

 

همانطور که میدانید در خرید عسل در تهران فصل برداشت یکی از عوامل مهم در خرید محصولات زنبور عسل میباشد.زنبورداران بر اساس فصل برداشت، دو نوع عسل بهاره و پاییزه را عرضه مینمایند.عسل های بهاره در فصل بهار برداشت میشوند،و از شهل گیاهان بهاری ، شکوفه های درختان میوه برداشت میشود.عسل پائیزه یا عسل تابستانی در فصل تابستان در اواخر مرداد ماه و شهریور ماهاقدام به برداشت میشود.عسل پائیزه شهد گیاهان دارویی و مرتعی مناطق کوهستانی دشت ها میباشد که معمولا رنگ و بوی تند تری دارند.

 

 

 

 

عسل تک گیاه و عسل چند گیاه چیست

 

همیشه در خرید عسل در تهران به عسل تک گیاه و عسل چندگیاه توجه خاصی میشود.عسل های طبیعی بر اساس منشا گیاهی به دو دسته کلی عسل تک گیاه و عسل جند گیاه تقسیم میشوند.

 

 

عسل تک گیاه

 

در عسل تک گیاه غالبیت شهد یک گیاه مطرح است.نه الزامآ فعالیت 100 درصدی زنبور عسل بر روی آن گیاه،براساس تراکم یک گونه گیاهی خاص در مرتع و در ادامه فعالیت حداکثری زنبور عسل بر روی آن گیاه به نحوی که سهم اصلی جریان شهد ورودی به کندو و موثر در تولید عسل از آن گیاه تامین شود.تک گیاهی یک عسل مشخص میشود.معمولا در عسل های تک گل شهد یک گیاه بیش از 70 درصد در عسل تولیدی موثر است و دارای طعم ، رنگ ، بو و خواص منحصر به فردی است.

 

 

عسل چند گیاه

 

 

همانطور که میدانید در خرید عسل در تهران ، عسل چند گیاه مشتریان ویژه ای دارد.عسل های چند گیاه معمولا شهد چندین گونه گیاهی است که غالبیت شهد یک گیاه در آن وجود ندارد، همچون عسل چند گیاه کوهستان که به نام عسل چهل گیاه نیز شناخته شده است.در دنیا حدود 70 درصد عسل ها چند گیاه بوده و حدود 30 درصد نیز به صورت تک گیاه تولید و عرضه میشوند.

 

 

 

 

چند نوع عسل شاخض در ایران تولید میشود

 

تنوع گونه های گیاهی زراعی و مرتعی و تنوع اقلیمی در ایران باعث تولید طیف متنوعی از عسل های شاخص و با کیفیت شده است.به نحوی که ایران به عنوان مرکز تنوع عسل های دنیا شناخته میشود.هر منطقه ای دارای عسل شاخص و منحصر به فردی است که میتواند به عنوان یک عسل خاص با رنگ و عطر و طعم خاص معرفی شود.شرایط مناسب و غنای گونه های گیاهی مولد باعث شده که بیش از 100 نوع عسل با کیفیت در فلات ایران تولید شود که در این بین 50 عسل به صورت شاخص میباشند.

 

 

عسل ارگانیک چیست

 

 

بسیاری از افراد به خرید عسل در تهران به صورت ارگانیک بسیار مشتاقند ، این نوع محصول دست ورزی ژنتیکی نشده است و به دور از نهاده های شیمیایی اعم از کود و سموم میباشد.

 

یکی از مهم ترین شرایط زنبور داری ارگانیک اینست که کلنی های زنبور عسل بایستی در محلی استقرار یابد که در شعاع پروازی زنبور عسل مزارع کشاورزی و باغات غیر ارگانیک و شهر ها نباشند.علاوه بر این مدیریت زنبورستان نیز بسیار حائز اهمیت است.

 

 

ویژگی های عسل ارگانیک

 

 

در تهیه عسل ارگانیک باید طبق دستورالعمل های استاندارد پیش رفت، که این دستورات را شرکت های بازرسی اعمال میکنند که  برای زنبورستان تاییدیه ارگانیک صادر میکنند.در پروسه بسته بندی و عرضه نیز دستورالعمل هایی در جهت حفظ خواص عسل اعمال میشود ، به عنوان مثال میتوان به ممنوع بودن حرارت ، پاستوریزاسیون و صاف کردن عسل در جهت حذف دانه های گرده در عسل ارگانیک اشاره کرد.در بسته بندی نیز از ظروفی استفاده شود که هیچ نوع واکنشی به عسل انجام ندهد.

 

 

تفاوت عسل طبیعی و ارگانیک

 

در خرید عسل در تهران تنها منشا تولیدی عسل مدنظر قرار بگیرید و بایستی تولید عسل در کلنی و تنها با جمع آوری شهد گیاهان صورت پذیرد، اما در عسل های ارگانیک علاوه بر طبیعی بودن دستورالعمل هایی در جهت حفظ خواص عسل ، عدم وجود باقی مانده های شیمیایی و راهکارهای دوستدار محیط زیست نیز حائز اهمیت است.

 

 

آیا امکان تولید عسل ارگانیک در ایران میباشد

 

 

بله ، از آنجایی که عسل های ایران اغلب در مراتع کوهستانی و دشت ها و به دور از نهاده های شیمیایی مانند سموم و کودها تولید میشوند تقریبا میتوان گفت مشکل آلودگی سموم کشاورزی در آن منتفی است.در زنبورداری ایران با ارائه روش های مدیریتی دوستدار محیط زیست و استفاده از داروهای ارگانیک جهت کنترل آفات کندو،نسبت به تولید عسل ارگانیک اقدام نمایند.

 

 

 

ادامه دارد……….

دیدگاه شما

7 دیدگاه

 1. محمدی گفت:

  سلام
  عسل طبیعی رو چه جوری تشخیص بدیم

 2. رحمتی گفت:

  سلام
  تا حالا نشنیده بودم عسل زنبور ندیده.
  ممنون از اینکه ما رو راهنمایی کردید.
  پس از کجا میشه اطمینان کرد…

 3. نسترن گفت:

  ما تا الان فکر میکردیم شکر زدن بده
  ممنون

 4. Majd گفت:

  پروسه فرایند تولید عسل توسط زنبوران عسل بسیار جذاب بود

رسانه های همکار
فروش ها
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.