بورس عسل ایران

بورس عسل ایران

 

 

بورس عسل ایران ، مرکز خرید و فروش عسل طبیعی و محصولات زنبور عسل همراه با تمامی برندهای معروف و مطرح عسل که سال ها در این حوزه صادقانه تلاش و خدمت کرده اند ، بورس عسل فروش ها سعی برآن دارد که تمامی فعالان حوزه عسل را با خود همراه سازد که بتواند هم منبع بسیار مهم و کارآمدی در حوزه عسل باشد و هم بتواند کمکی بسیار به خریداران ، علاقه مندان و دوست داران این صنعت غذایی انجام دهد.

 

 

 

بورس عسل ایران

 

 

بورس عسل ایران ، تنها منبع و مرجعی که توانسته است با تمامی برندها مذاکره داشته باشد برای گردآوری تمامی محصولات در یک جا ، با شروع فعالیت ما سعی برآن کرده ایم که کم کم تمامی برندهای این حوزه را وارد سایت فروش عسل طبیعی کرده و فعالیت خود را آغاز کنیم. طبیعی میباشد که در ابتدا با چند برند شروع خواهیم کرد و سپس همه برندها را وارد بورس عسل ایران خواهیم کرد.

 

 

بورس عسل طبیعی

 

 

بورس عسل یا بورس عسل ایران از نظر ما یکی از نیاز های اصلی و مهم امروزه به حساب میاید.اینکه بتوان هم خریدار و هم فروشنده را درکنار هم جمع نمود یکی از نیازهایی بود که به شدت احساس میشد.یکی از دغدغه های خرید عسل همیشه این بوده که آیا محصولاتی که ما میخریم آیا طبیعی و مورد اعتما میباشد و یا برند مورد نظر از نظر تعهد و کیفیت واقعآ صادق است و یا همینطور فروش عسل به صورت مستقیم به مصرف کننده همیشه چالش های خاص خود را دارد که ما سعی کرده ایم که به تدریج این چالش ها را کم و کمتر کنیم و محصول با کیفیت به دست مصرف کنندگان برسانیم.

 

 

زنبورداری در بورس عسل ایران

 

 

امروزه زنبورداری یکی از مهم ترین رشته های کشاورزی در سراسر جهان قلمداد میگردد.نقش پر رنگ زنبور عسل در گرده افشانی و تاثیر شگرف آن در افزایش تولید محصولات کشاورزی جنگلی و مرتعی تا بدان جاست که اصلی ترین توقع بشر از آن یعنی تولید عسل را تحت الشعاع قرار داده است.زنبور عسل افزون بر تولید محصولات متنوع و اشتغال زایی در صنایع مختلف مهم ترین نقش خود را در طبیعت با گرده افشانی و افزایش تولید محصولات کشاورزی و از آن مهم تر احیای محیط زیست میباشد.

 

 

زنبور عسل

 

بورس عسل ایران براساس تحقیقات و مطالعه آمارها در ایران به این نتیجه رسیده است که ارزش زنبور عسل در افزایش تولیدات زراعی و باغی ایرانبیش از 90 برابر ارزش ریالی تولیدات مستقیم کلنی های این حشره بوده است.با دانستن نتایج این بررسی ها به خوبی میتوان فهمید که چرا در بسیاری از کشورها اجاره کلنی های زنبور عسل توسط کشاورزان مرسوم بوده است.

 

 

زنبور و زنبورداری

 

 

در بورس عسل ایران ما بر آنیم که بدانیم این فرایند و بهره برداری از فواید آن علاوه بر حفظ حقوق زنبوردار ، مستلزم رعایت مواردی از جمله توجه به اثرات سوء و منفی استفاده از نهاده های کشاورزی از جمله آفت کش ها و کودهای شیمیایی بر زنبور عسل در حین گرده افشانی است.به این معنی که اقدامات مهم تامینی ، بهداشتی و تخصصی توسط زنبورار و کشاورز قبل و حین استقرار کلنی ها در مزارع رعایت شود و از سمومی که کمترین میزان خطر و آسیب  رسانی به حشرات گرده افشان را دارند استفاده شود.

 

 

مراتع زنبورداری

 

 

مراتع به عنوان اکوسیستمی که خدمات زیادی را به موجودات زنده پیرامون خود عرضه میکنند،دارای ظرفیت های بالقوه فراوانی هستند که شناخت آن ها در امکان استفاده پایدار از مراتع بسیار اثر گذار خواهد بود.از جمله این خدمات تولید شهد و گرده و ارزش گونه های گیاهی مستقر در هر مرتع برای زنبور عسل است.که متاسفانه کمتر مورد توجه مرتع داران فرار میگیرد.اصلی ترین استفاده از مراتع تا روزگار ما چرای دام بوده است.همین مورد به علاوه تبدیل بی رویه مراتع به اراضی کشاورزی،چرای مفرط و بد موقع،خشکسالی های پیاپی و تغییر اقلیم، باعث تخریب و کاهش سطح پراکندگی گونه های گیاهی در مراتع گردیده است.

 

 

بورس عسل ایران

 

 

استفاده بهینه از مراتع زنبورداری

 

 

استفاده بهینه از مراتع و دیگر اراضی و عرصه های تامین کننده منابع غذایی زنبور عسل نیازمند دانش و آگاهی بیولوژیک زنبورداران و نیز شناسایی گونه های گیاهی میزان ارزشمندی گونه های مختلف به لحاظ شهد و گرده و طول دوره ،گل دهی گیاهان است.همچنان که اشاره شد، کسب و آموختن این اطلاعات و توجه به شرایط آب و هوایی مناطق مختلف،گامی مهم و اساسی در استفاده بهینه از منابع غذایی مختلف در تغذیه زنبور عسل و اقتصادی تر نمودن این فعالیت خواهد بود.

 

 

ارزش در زنبورداری

 

 

در بورس عسل ایران نسبت به ارزش زنبورداری نیز تحقیق شده است.جذابیت گونه های گیاهی از نظر زنبور عسل یکسان نیست،منظور از جذابیت،کلیه صفات و اختصاصاتی است که در گیاهان وجود دارد و موجب جلب و جذب زنبور عسل میشود.جذابیت یک موضوع نسبی است و معمولا جذابیت یک گیاه با گیاه دیگر منطقه سنجیده میشود.صغتی که در جذابیت گیاهان از نظر زنبور عسل موثر میباشد.عبارتند از : رنگ گل ، بو و شکل گل ،مقدار شهد ،غلظت شهد،مقدار گرده ،وزن گرده،طول دوره گل دهی گیاه و تعداد گل در بوته.

 

 

 

سایت فروش عسل طبیعی

 

 

ارزش در هر گونه گیاهی

 

 

طبق تحققاتی که در بورس عسل ایران به عمل آمده ارزش زنبورداری هر گونه گیاهی به لحاظ شهد و گرده به چهار دسته تقسیم میشود.

 

 

0- به لحاظ شهد و گرده هیچ ارزشی ندارد

 

در برخی از گونه های گیاهی هیچ گونه شهدی تولید نمیشود و به لحاظ شهد ارزشی برای زنبور عسل ندارند و یا گرده یز در برخی از گیاهان به نحوی است که توسط زنبور عسل جمع آوری نمیشود و یا در برخی از گیاهان از جمله پایه ماده برخی از گیاهان هیچ گرده ای تولید نمیشود.در این موارد عدد 0 مورد استفاده قرار میگیرد.

 

 

1- ارزش کم و ضعیف

 

 

در این موارد شهد و گرده در یک گل تولید میشود،اما ارزش کمی برای زنبور عسل دارد و میزان فعالیت زنبور عسل جهت جمع آوری شهد و گرده با استناد به منابع علمی خارجی  داخلی و همچنین گزارشات تجربی زنبورداران کم تعیین شده است.

 

 

2- ارزش متوسط

 

 

در مواردی که جذابیت متوسط به لحاظ شهد و گرده داشته باشند از ارزش متوسط استفاده میشود.

 

 

3- ارزش خوب

 

اگر میزان فعالیت زنبور عسل به لحاظ شهد و گرده بر روی یک گونه گیاهی بالا گذارش شده باشد ارزش زنبورداری آن گیاه برای زنبور عسل خوب میباشد.

 

 

4- ارزش خیلی خوب

 

 

گیاهای ک دارای بیشترین جذابیت برای زنبور عسل در یک مرتع باشند و میزان فعالیت زنبور عسل جهت جمع آوری شهد و گرده بسیار بالا باشد به ارزش خوب نامیده میشوند.

 

 

زنبورداری در ایران

 

 

سیمای طبیعی و جغرافیای ایران

 

 

ایران هفدهمین کشور پهناور دنیاست، بورس عسل ایران سعی دارد تا در مورد مناطق رویشی گیاهان ایران اطلاعاتی را در اختیار دوست داران عسل قرار دهد.از نظر جغرافیایی گیاهی ، ایران در دو اقلیم گیاهی شمالگانی و استوایی قدیم قرار دارد.هم چنین ایران به 5 منطقه رویشی به شرح زیر تقسیم شده است :

 

منطقه رویشی هیرکانی

منطقه رویشی ارسباران

منطقه رویشی زاگرس

منطقه رویشی ایرانی تورانی

منطقه رویشی خلیج فارس عمانی

 

 

منطقه رویشی هیرکانی

 

 

منطقه رویشی هیرکانی یا خزری

 

 

ناحیه رویشی هیرکانی همچون نواری سبز ، حاشیه جنوبی دریای خزر و نیمرخ شمالی رشته کوه البرز را میپوشاند، این ناحیه در بورس عسل ایران بسیار مهم است.این ناحیه رویشی که از آستارا در گیلان تا گیلداغی در استان گلستان را در بر میگیرد،این ناحیه رویشی به خاطر حاصلخیزی خاک، تغییرات دما و بارندگی های متعدد، گونه های گیاهی زیادی را در خود جای دده به نحوی که بیش از 80 گونه درختی پهن برگ ،4 گونه سوزنی برگ و 50 گونه درختچه ای تا کنون در آن شناسایی شده است.

 

ادامه دارد…..

دیدگاه شما

یک دیدگاه

  1. رحیمی گفت:

    بورس عسل واقعی نیاز امروزه خریدارانه. امیدوارم موفق باشید

رسانه های همکار
فروش ها
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.