افزایش سئو وردپرس با 12 روش ساده

افزایش سئو وردپرس

 

 

افزایش سئو وردپرس 

 

روش های زیادی برای جذب کاربران اینترنتی به سمت سایت وردپرسی شما هستش اما مهمترین و موثرترین راه برای رسین به این مورد ، بهینه سازی موتور های جستجو یا همان افزایش سئو وردپرس (SEO) می باشد.

 

سئو وردپرس 

 

سئو وردپرس مجموعه تکنیک های است که باعث میشه صفحات سایت شما در موتور های جستجو ( گوگل ) نتایج بالاتری داشته باشند. دیده شدن هرچه بیشتر سایت شما باعث جذب کاربران بیشتر ، در نتیجه افزایش بازدید و یا افزایش فروش محصول یا خدمات مورد نظر شما میباشد.بهینه سازی وردپرس با سئو وردپرس، افزایش سئو سایت وردپرس

 

مقدمه ای بر سئو seo

هنگامی که شما در اینترنت شروع به سرچ کردن میکنید ، باید از موتور های جستجو از جمله گوگل google استفاده کنید برای رسیدن به مطلب مورد نظر خود ، پس به اهمیت بالا بودن صفحات سایت خود پی میبرید.

 

پس بهترین کار برای رسیدن به صفحه اول انجام سئو بر سایتتان میباشد. بهینه سازی سایت شما برای موتور های جستجو مزایای زیادی دارد که ما چند مورد را ذکر میکنیم :

 

سایتی که رتبه بالایی در صفحات موتور های جستجو ( SERP )  دارد ، شانس بیشتری برای افزایش بازدید سایت دارد.

سایتی با رتبه بالا در جستجوگر ها از اعتبار بالایی برخوردار است و قابل اعتماد.

 

اگر در سئو seo تازه وارد هستید و از سایت وردپرس اتفاده میکنید ، یک قدم از بقیه جلوتر هستید ، چون وردپرس ( WordPress )  برای سئو بهینه سازی اولیه رو دارست و از نظر سئو seo ، وردپرس بسیار جذاب است.

 

بیشتر تمرکز ما برای موتور جستجو گر مجبوب گوگل است ، که بیشترین الگوریتم های سئو از آن منتشر شده است. ولی این استراتزی ها در موتورهای جستجو از قبیل بینگ ( bing ) یاهو ( yahoo ) نیز مورد استفاده قرار میگیرد.

 

افزایش سئو وردپرس با 12 روش ساده

 

1- استفاده از میزبان وب یا هاستیگ معتبر

هاست شما برای سئو خیلی مهم هستش ، چون گوکل هنگام رتبه بندی سایت ها سرعت را درنظر میگرد ، یک میزبان خوب شما رو به سمت بالای صفحات جستجو سوق میدهد.  اگر وبسایتی با سرعت قابل قبول داشته باشید، کاربران همیشه راضی هستند و از طرفی رتبه خوبی از گوگل دریافت میکنید.

 

2- انتخاب قالب وردپرس سازگار با سئو

 

قالبی را انتخاب کنید که برای موتورهای جستجو بهینه شده باشند. یکی از مهمترین انتخاباتی که برای سایت وردپرس تان انجام میدهید ، ظاهر سایت شماست و همچنین سرعت قالب وردپرسی که انتخاب میکنید برای گوگل اهمیت بسیاری دارد.

 

قالب وردپرس شما باید سئو فرندلی ( seo friendly ) باشد ، این روزها اکثر قالب های وردپرس رسپانسیو هستند ، یعنی سازگار با موبایل .

 

3- استفاده از افزونه سئو وردپرس

 

افزونه yoast seo یا همان یواست سئو پرمیوم ، ابزار های مفیدی برای بهبود سئو سایت شما در اختیارتان قرارمیدهد. اگر در وردپرس تازه کار هستین ، افزونه ها نرم افزارهای کوچکی هستند که میتوانید در سایتتان نصب کنید و با استفاده از افزونه وردپرس کارایی و امکانات زیادی به سایتتان اضافه کنید.

 

افزونه سئو yoast دارای ویژگی های هدفمند برای ایجاد نقشه سایت ارائه میدهد، علاوه بر این دارای امکانات بهینه سازی بسیاری برای سایت وردپرس شما میباشد.

 

افزایش سئو وردپرس

افزایش سئو سایت وردپرس

4- ساختار پیوند ثابت خود را تغییر دهید

 

پیوندهای ثابت لینک هایی دائمی هستند که به پست ها و صفحات و سایر مطالب سایت اشاره میکند. پیوندهای ثابت که بهتر توصیف شده باشند و برای موتورهای جستجو واضح تر باشند مورد پسند تر میباشند.

 

برای افزایش سئو سایت وردپرس ،گوگل دوست دارد کلمه کلیدی شما را در نامک نوشته مشاهده کند و اینگونه به شما رتبه دهد. استفاده از ساختار نام نوشته مطلوب است چون به توصیف مطلب شما میپردازد.حتما می‌دانید که وردپرس از آیدی برای پیوند یکتای پست‌ها استفاده می‌کند. متاسفانه چنین چیزی از نگاه گوگل پسندیده نیست.

 

افزایش سئو وردپرس

 

 

5- ایجاد یک نقشه سایت

 

سایت مپ ( sitemap ) یک لیست از تمامی صفحات و سایر مطالب سایت شماست ، که یک روش سریع برای دیده شدن سایت شماست. این نقشه برای کمک به کاربران برای پیمایش وب سایت ها درست شده اند. هدف اصلی آن ها انتقال اطلاعات به موتور های جستجو میباشد.

 

اگر چه مستقیم در سئوی سایت شما تاثیر ندارند ولی همچنان جزو ابزارهای سئو ارزشمند میباشند.سایت مپ ها خزنده ها را قادر میسازند که تمام صفحات سایت شما را بررسی کنند و ارتباط بین آن ها را بررسی کنند. و متورهای جستجور بهتر سایت شما درا فهرست بندی کنند. افزودن نقشه سئو بسیار سادست با استفاده از افزونه google xml sitemap یا افزونه سئو yoast seo premium

 

6- استفاده از عنوان ها

 

استفاده از برچسب عنوان در صفحات و پست ها باعث بهتر دیده شدن مطالب شما و سازگاری با سرچ کاربران میباشد. استفاده از این عناوین دو مزیت دارد، با تجزیه متن وآسان کردن موضوع بعث راحتی کاربران سایتتان و استفاده خزندها برای درک بهتر مطالب شما ، پس بصورت مداوم از آن استفاده کنید

 

افزایش سئو وردپرس

 

7- ایجاد محتوا از کلمات کلیدی 

 

کلمات کلیدی عباراتی هستند که موضوع محتوای شما رو توصیف میکنند. انتخاب یک کلمه کلیدی مناسب برای هر صفحه یا پست درمکان های مناسب از جمله ، عنوان ها ، برجسب های عنوان ، محتوا ، یک روش معمول برای ارتباط خزنده ها و پیمایش مطالب شما و شانس شما برای بهتر دیده شدن است. البته یادتان باشد زیاد از کلمات کلیدی استفاده نکنید.

 

8- لینک های داخلی ( internal link

موتور های جستجو در هنگام خزیدن در سایت شما به دنبال پیوند های داخلی شما هستند تا بتوانند ارتباط مطالب شما را پیداکنند. همانند کلمات کلیدی استفاده زیاد و نا به جا از پیوند های داخلی باعث آسیب دیدن سایت شما میشود. لینک دادن به صفخات بی ربط باعث آسیب دیدن صفحه شما در موتور های جستجو میشود.

 

9- بهینه سازی تصاویر وردپرس

 

تصاویر برای هر سایتی باعث جذابیت میشود. و کمک به درک بهتر مطلب و مفهوم نوشته شما میکنند. کیفیت و اندازه تصاویر شما میتوانند بر سرعت سایت شما تاثیر بذارند.

 

برای افزایش سئو سایت وردپرس ، پس اول تصاویر وردپرس تان را فشرده سازی کنید که میتوانید از بهترین افزونه فشرده ساز تصاویر وردپرس ، اسموش پرو ( smush pro )  استفاده کنید و دوم به تصاویرتان خاصیت alt یا اضافه کردن کلمات کلیدی اضافه کنید

 

افزایش سئو وردپرس - سئو وردپرس - افزایش سئو

 

10- استفاده از مطالب طولانی در سایت وردپرس

وقتی موتور های جستجو از جمله گوگل در حال تصمیم گیری در مورد نحوه رتبه بندی محتوا وردپرس هستند ، به طول متن توجه بسیار ویژه دارند.

 

منظور این نیست که محتوای کوتاه مورد رتبه بندی قرار نمیگیرند ، با این حال متن های طولانی دارای میزیت بیشتر میباشند ، زیرا موتور های جستجو آن را مفید تر میدانند ، و همچنین هرچی مطلب شما کامل تر باشد می تواند بازگو کننده مطلب اصلی شما باشد از طریق کلمات کلیدی مرتبط تر ، محتوای طولانی برای کاربران اینترنتی دارای ارزش بیشتری میباشد ، و آن ها را ترغیب به دیدن تمامی مطالب نوشته شده توسط شما میکنند.

 

11- اضافه کردن پست های جدید و آپدیت کردن آن ها

 

همواره سعی کنید پست های جدید ایجاد کنید ، همرا با متن های طولانی ، زیرا که از نظر گوگل google ، محبوب تر و دارای ارزش بیشتری میباشد ، همچنین از پست ها ومطالب قدیمی تر قافل نشید ، زیرا که خزنده های اینترنتی را مجبور میکند دوباره به مطلب وردپرسی شما سر بزنند ، و آن در رتبه موتور های جستجو بالا ببرند ، 

 

12- به کیفیت مطلب وردپرس تمرکز کنید

 

وقتی گوگل پیمایش های پیچیده ای برای رتبه بندی وب سایت ها ایجاد میکند ، کمک برای مفیدترین سایت های برای کلمات سرچ شده میباشد ، عوامل رتبه بندی به مرور زمان تغییر میکند پس بجای استفاده از سئو منفی ، با استفاده از سئو seo روی ایجاد محتوا باکیفیت و درجه بالا تمرگز کنید ، و به دنبال آن باشید که کاربران دنبال چه مطلبی هستند .

 

سئو وردپرس شامل تکنیک ها و تاکتیک های پیچیده ای می باشد ، ولی ما هرآنچه نیاز داردی رو به زبان ساده توصیح مختصری دادیم.

انتخاب وردپرس به عنوان اولین قدم شما را از دیگر رقیبان جلو میندازد ، پس برای آموزش سئو وردپرس وافزایش سئو وردپرس خود تمامی مراحلی که ما در این مطلب آورده ایم را جز به جز انجام دهید تا افزایش سئو وردپرس را در تمامی مطالبتان ببینید

 

منبع : dreamhost و فروش ها

 

 

 

‫5/5 ‫(3 نظر)
دیدگاه شما
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.
logo-samandehi